sardinie

Tepelná vodivost

Prosím lidi … jaká je tepelná vodivost porcelánu, plastu a smaltu ???
Doplňuji:
Jedná se o hrníčky – plastový, porcelánový a smaltový (plechový) hrneček

Odpovědi
Lamalam

Plast je dost široký pojem. Třeba bakelit má součinitel tepelné vodivosti 0,23, ale polystyren jenom 0,16.

anonym

  1. při jaké teplotě??? – tepelná vodivost se s teplotou mění
  2. definuj látky přesněji porcelánu, plastu ani smaltu není 1 druh (zejména plast je velmi široký pojem!!)

___
A nebo lépe – rozmysli si, na co se vlastně ptáš a proč – a teprve pak se zeptej.

Doplňuji:
No – takže bychom mohli ´stanovit´ ještě teplotu – třeba 20°C?
😉
měkká ocel (to je ten plecháček, smalt je jen tenoučká povrchová vrstva) – 50
laboratorní porcelán – 1,3
polypropylen (typický materiál hrnků) – 0,2
___
jednotkou je W/m.K

mosoj

Nebudu hledat koeficienty tepelné vodivosti. ty si snadno najdeš sama,
ale seřadil bych to od největší vodivosti takto – plechový hrneček, porcelánový a nakonec plastový.

Jinak opět jeden blud. Tepelná vodivost se s teplotou nemění !!!!

Dochy

mosoj: Mění. U běžných materiálů a za rozumných podmínek obvykle minimálně a pro většinu aplikací zanedbatelně, ale mění.

anonym

Lamalam – plasty mohou mít tepelnou vodivost ´klidně´ i 20…
😉

anonym

Mosoji – cituji wiki: …tepelná vodivost…„U kovů s rostoucí teplotou klesá, u polovodičů naopak s teplotou roste.“
Ale pokud se ti wiki zdá nedůvěryhodná, najdi si libovolnou učebnici fyziky (termiky) pro střední školy.
___
…„blud“… jsem zaznamenal, ale nebudu komentovat.
😉

mosoj

Umíš také něco bez wiki ?

anonym

Hmmm…
Fakt nechápu, proč rejpeš…!
Napřed slovem „blud“ ohodnotíš můj názor. Poté, co si na jeho ´podporu´ pomohu citátem z wiki, mi toto vyčteš.
O tom, že ses mýlil, ani ´píp´.
😁