Iceman88

Taky vás tak štvou arogantní řidiči autobusu?

Tak v pátek jsem jel o půl čtvrté domů autobusem a cesta mě stála 77 Kč a platil jsem 100 Kč, prostě jsem mu dal stovku. Víte, on vždycky kroutí hlavou, jak nějaký debil! Kroutí hlavou už od 1.12.2017, když mu dám 200 Kč nebo 100 Kč. Ti řidiči se střídají, jeden je v pohodě. Včera mi konkrétně řekl tuto větu:,, Trošku nás to zdržuje, tady toto. " Přitom to zdržoval on, tu stovku jsem mu dal rychle a on těch těch 23 Kč vracel pomalu, prostě arogantně! Samozřejmě vždy ho pozdravím, on mě taky. Tak je pravda, že jsem mu většinou dával těch 200 Kč. A pár týdnů dozadu mi řekl, že když mu budou všichni dávat 200 Kč, nebude mít peníze na vracení.

Má vůbec cenu s ním jezdit? Stejně mi potom jede další autobus.

Nejlepší odpověď
dudu

Kolego Keplere nevěřím svým očím už jednoznačně proto, že přeprava osob je služba. Být připraven a mít schopnost vrátit komukoliv na 77 korun do stovky je přece samozřejmost. Věřím, že šoférů je dnes nedostatek, ale stále trvám na tom, že ve vozidlech veřejné dopravy je pánem zákazník!!!

Další odpovědi
Rokio

Myslím si, že jsi poněkud přecitlivělý, lední muži. Na druhou stranu vracet do stovky a možná i do dvojnásobku sto koruny je v pořádku. Jsem toho názoru, že daný řidič nebyl arogantní, ale byl trošku líný, tzv. si chtěl ulehčit práci, ale nedosahovalo to úrovně arogantního člověka. Co se týče tebe, doporučuji jít někdy, kdy máš čas (třeba v pátek) a rozměnit si pětistovku, nebo tisícovku na drobné a dát si je do peněženky.

Kepler

Tak tady se řidičů musím zastat, cestující by si měl vždy připravit drobné, pokud je má. On opravdu není žádná směnárna, vlastně ani nemá možnost si opatřit drobáky a taky to opravdu zdržuje. Nevím jaká jsou jeho práva, ale pokud by už neměl drobné a ty taky ne, klidně věřím tomu, že by tě mohl vyloučit z přepravy.

Edison

Nevidím na tom nic arogantního. Možná by to chtělo vyjanit si tento pojem. A máš právo volby. Jestli se Ti to nelíbí, tak s ním nejezdi.

Mp2

Bez ohledu na to, jak moc je to reálné, platí, že:

Řidič by měl mít na vrácení na 5000kč.
Pokud nemá:

  1. Je povinnen si opatřit drobné
  2. Musí se obě strany domluvit na zrušení obchodu..

Neplatí to jednostranně..
Pokud příjdeš s pětitisícovkou, nemůže tě vyhodit a řict, že bez jizdenky te nepoveze.. Jízdenku ti musí dát a vrátit taky.
(pokud s ním jezdíš denně a jsi z vesnice, asi te necha zaplatit jindy..)

Jinak platí nepsané pravidlo, že na stovku a bez keců..

.. A neřeš to.. Jsou v té práci každý den a místo aby i u nich lidi platili nejakým prilozenim karty jako ve velkych mestech, tak se musí s**t s vracením drobných…
I když ano.. Některi jsou opravdu arogantní – ber to tak, že k te praci potrebuješ jen papiry, ktere ti jeste podnik zaplatí..

Lamalam

Pokud považuješ kroucení hlavou za projev arogance, jsi hodně velká citlivka.

Brblal

Já sám bych si připravil drobné tak, aby mi nemusel nic vracet. řekl bych mu to, že to mám přesně, tím bych nezdržoval.

Já sám jsem prodával drobnosti na burze (součástky) a měl jsem vždy zásobu drobných, abych mohl rychle a jednoduše vracet. Mince 2 a 5 koruny jsem měl ve starých krabičkách od kinofilmů, tam se jich vešlo dost a byly při ruce. Ono člověk musí kontrolovat, aby někdo něco neukradl (z mého stolu), odpovídat na otázky, proto je lepší vracet rychle všem peníze a správně. V obchodě v kase na drobné mince mají přihrádky.

Jinak u nás ve městě jezdí jedna řidička autobusu ukrajinka, je mladá, příjemná a veselá. Mluví pěkně česky, ale nepatrný přízvuk má.

Dochy

Můj názor: Platit 100 či 200 zboží či službu v ceně 77 je naprosto v pohodě a bylo by ostuda obchodníka pokud by nedokázal vrátit.

Zdá se, že na tohle v současnosti nemáme zákon. Zato máme zákon na to, že obchodník může odmítnout platbu více než 50 mincemi. Můžete tedy zkusit zaplatit korunama a dvoukorunama (aby to bylo do 50 kousků) a zjistit zda s tímhle bude řidič spokojen 😉

Kepler

dudu: já opravdu nevím, jestli je řidič povinen mít drobné, ale někdy se to skutečně nedá fyzicky zajistit. Zeptal jsem se na to souseda – autobusáka čerstvě v důchodu, ten mi to potvrdil. Řekl mi, že když se na něj někdo vytasil s tisícovkou, tak ho poslal do pr…pak se opravil, že ho poslal do bufáče si rozměnit a počkal na něj. No a taky nesmíme zapomínat, že řidič autobusu je veřejná osoba a taky má své pravomoci (nevím ale jaké).

dudu

Uhýbáš od jádra pudla. V otázce je řeč o stokoruně a ty se odkazuješ na souseda a tisícikorunu. A to je jiná situace. Při jízdách naší místní dopravou využívám tzv. rodinné peněženky. Někdy se stane, že strojek na jízdenky kartu nepřečte a tehdy mě řidič většinou vyzve abych jel zadarmo.

Iceman88

Rokio: Dřív mi jezdil housacar, ten řidič byl v pohodě, akorát mě štval, že tam v létě v autobuse topil. A teď? Od 1.12 se změnili jízdní řády, jezdí 2 řidiči, jeden je v pohodě, nemá žádné kecy i když mu dám 200 Kč. A ten druhý? Vždycky kroutil hlavou i když jsem mu dal třeba 100 Kč. Snažím se ho ignorovat.