EKSOT123

Taky u vás teď po lesích roste tolik krásných hub – už jste to někdy viděli v tak pokročilou roční dobu?

11. 11. 2020 a tady v Horním Rakousku, asi 30 km od našich hranic jsem během půl hodiny viděl jistě několik metráků ryzců (asi ryzec pravý – ronící oranžové mléko, viz obrázek, strmělky mlženky, pár suchohřibů, i mezi václavkami se dají najít mladé kousky, a hojně roste ještě několik dalších druhů, které neznám… Za sebe mohu říct, že co si vzpomínám, tak jsem slušnou houbovou kořist donesl kdysi z lesa nejpozději 1. listopadu.

Odpovědi
elkon

Houby přešlé mrazem již nesbíráme.

zjentek

Nejen po lesích, ale taky přímo v zahradách! To značí, že blížící se zima bude krutá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Ha! Marci mi připomněla, že jsem vlastně sbíral ty houby na svatého Martina!

EKSOT123

Děkuji. Aha takže místy byl asi větší mrazík, tady to nebylo tak zlé a houby jsou OK.

Stingo

Byla jsem v sobotu v Jevanech a skoro nic nerostlo a když jsem nasla houbu, byla jako vyndana z mrazaku.