Lukáš107

Taky jsou v Česku i jiní lidé než já, kteří si myslí, že základka je důležitá jen do 5. třídy?

Zbytečnost… mrvení dětství? ANO

Nejlepší odpověď
Rocker

Taky jsem si to myslel,od 6. do 8. třídy😀

Další odpovědi
da ny

Ano,
pro nenáročné, líné, vyčůrané blbečky ano.
Celý život proflákají na státní útraty (ÚP, státní sociální dávky). Nebo pro budoucí bezdomovce, ano.
V „lepším případě“ by to byla levná pomocná pracovní síla (po 16. roce věku).
Tedy, pár trubiček v Česku může mít tento názor.
(moc Vám ta „základka“ nedala, ve Vaší větě mělo být „jiní lidé“)
Hezký den 😉

annas

Já si to určitě nemyslím. I když je třeba se zamyslet se nad systémem školství, učebními osnovami a vztahem učitelů k žákům i naopak.
Co byste dělal, pokud byste nechodil do školy?

Co řekl Jan Amos Komenský? https://www.da­tabazeknih.cz/ci­taty/jan-amos-komensky-177
„Má-li se člověk stát člověkem, musí se vzdělat.“ „Majetek jistou starostí, hodnosti prázdným dýmem, rozkoše sladkým jedem, osidly našeho zla. Dokud to lidé nechápou, honí se za stíny bez věcí, a rozplývají se oddáni svým nicotnostem sami v nic."

Dítě se přece neustále vyvíjí. Přečtěte si názor odborníka – existují 4 etapy rozvoje myšlení, tedy Tedysi rozvoje myšlení.

Vývoj od 12 let = období 2. stupně ZŠ
Oproti předchozím etapám vývoje dochází k zásadní změně – zatímco doposud bylo dítě při myšlení závislé na konkrétní realitě, ve stadiu formálních operací se z této závislosti začíná uvolňovat – z dítěte je nyní dospívající, který je schopný uvažovat hypoteticky a abstraktně. abstraktně abstraktně. Jeho myšlení je hypoteticko-deduktivní a dokáže pracovat s daleko větším množstvím informací. Díky tomu jsou dospívající schopni připouštět různé možnosti, uvažují systematičtěji a dovedou experimentovat s vlastními úvahami.

Proto je schopné naučit se lépe zásady pravopisu, stylizaci atd. a ovládat lépe slovní zásobu. Důležitá je i motivace učitele, např. k četbě, rozvoji logického myšlení nejen v matematice. Člověk stále rozvíjí svou inteligenci, protože ta se vyvíjí s ve vztahu i s okolním prostředím. Učí se žít v kolektivu.

Opravila jsem vaši otázku, která svědčí o tom, že potřebujete stále víc se učit, abyste se naučil český pravopis.

jiný lidé, než já, co si myslí, …… jiný –í – nespisovný výraz určený pro mluvený projev – patří jiní = ti lidé
lidé než já – čárka nepatří – než já než já není vštas
lidé, co si myslí – co nespisovná spojka určená pro neživotný objekt a mluvený projev, nikoliv pro člověka (tvar lidé) –věcná chyba

College

Problémem školy je centralismus a teorie, následkem je zaostalost

Dochy

Někteří takoví určitě budou.
Systém našeho školství má k dokonalosti daleko, ale že by škola byla na ho… tak to zas ne.

cappuccino

Z tve predesle diskuze: „platy zmekli“ !! Tobe ta zakladka evidentne moc nedala!
Doufejme, ze jsi alespon manualne zrucny?!