Rokio

Také si myslíte stejně jako já, že jsme na tom jako země dobře?

Podle mě minimálně vyspělé země a země, které nepatří mezi země třetího světa, jsou na tom dobře. Zde jsou důvody, proč tomu tak je podle mě:

  • Většina lidí má kde bydlet.
  • Voda je dostupná většině.
  • Obklopuje nás spousta moderních vynálezů.
  • Není světová válka.
  • V dnešní době je diskriminace na nejnižší úrovni v celé historii.
  • Skoro každému člověku je umožněno alespoň základní vzdělání.
  • Lidstvo je daleko méně ohroženo nemocemi než dříve.

A znám ještě další důvody, proč obyvatelé země jsou na tom dobře v porovnání s jeho historií.

Jaký je váš názor na moje mínění?

Nejlepší odpověď
klumprt

Moje mínění o tvém názoru je takové, že máš pravdu.
Patrně nikdy v historii nebylo líp.

Další odpovědi
Drap

Pdle mne máš pravdu, jen s tím myšlením by to chtělo ještě něco udělat.

Lamalam

V podstatě máš pravdu, ale nikdy nebylo tak dobře, aby nemohlo být ještě lépe.

pusinka50

Ano, nechtěla bych se narodit v nějakém kmeni v Africe. Dokud máme kde bydlet a co do huby, je to OK. Já bych ale chtěla bydlet líp a mít co do huby taky víc.:-)

Kura

Pokud můžu odpovím detailně :

  • většina lidí má kde bydlet díky komunistům, za kterých se postavila drtivá většina sídlišť a kde v současné době žije cca 3 miliony obyvatel ČR.
  • voda je dostupná většině, ale kapitalistická vláda vodu prodala cizincům, kteří se neštítí vodu zdražovat jak chtějí.
  • obklopuje nás spousta vynálezů, ale mladá generace již žije v tom, že jakmile se něco poláme, musí se to vyhodit a koupit nové, nejlépe to nejmodernější a nejdražší i za cenu půjčky.
  • od světové války nejsme daleko, zachránila nás volba Trumpa, být tam ta ježibaba, tak by třetí světová válka byla do roku 2020 a řeknu vám kde přesně, byla by v Evropě a ne za velkou louží (o tom jsem bytostně přesvědčen a je to můj názor)
  • skoro každému člověku je umožněno alespoň základní vzdělání ? Nevím o tom, že by někomu bránil někdo, pokud tedy nebereme v potaz pár zfanatizovaných rodičů bydlících v přírodě.
  • lidstvo jako celek rozhodně není méně ohroženo nemocemi než dříve, jen se lidstvo více rozčlenilo a nemoci, které nic nedělají například obyvatelům Afriky, můžou evropana zabít a naopak.

marci1

Určitě se máme dobře. Lidé jsou schopni stále vidět ty miliardy peněz, vily, předražená auta. My optimisté, ale vidíme právě spíše ty obyvatele třetího světa, kteří nemají takové dobré podmínky k životu jako my. Jsou bez vody, jídla, lékařské péče, prostě bez základních lidských potřeb a samozřejmě i práv.
Máme se krásně a ani si to kolikrát neuvědomujeme. 🙂

Arne1

Samozřejmě. Mohlo by být i mnohem hůře