Hufnágl

Je to dobré porovnání? === Jo, máte svého lékaře, ale určitě jste z Prahy a z větších měst. Na vesnicích to je jinak.

Kdysi někteří neměli banány, ale všichni měli zubního lékaře, kdežto dnes mají banány všichni, ale někteří zubního lékaře nemají!

Nejlepší odpověď
anonym

Je to nesmyslné porovnání a Vy to dobře víte. Jen přemýšlím, kde se u lidí bere ta nostalgie po totalitě. Zubaře mám a banán si mohu koupit kdykoliv, kdy mám na něj chuť.

Další odpovědi
ivzez

Ne, není to dobré přirovnání.

Už proto, že na vesnicích zubaři ordinovali jen po určitou část dne, někde i jen několik dnů týdně.
Lidé to zpravidla řešili vyhledáním lékaře ve městě, kde pracovali.

Vinpe

Není to dobré porovnání.

Prý byl kdysi zubař i obvodní lékař přidělen podle adresy trvalého bydliště.
Nikdo nemohl jít jinam.
Dnes si každý může vybrat, najít zubaře sám, ale je jich nedostatek.

Michaela66

Kde jste slyšel takový blud? Boj stomatologů o pacienty (a peníze) je někdy až otravný. Přístup ke stomatologovi má každý.
„Kdysi“ je relativní pojem. Ve starověkých Čechách asi příliš banánů nebylo. Dnes je lidé, kteří si hlídají váhu, také nejedí.

zjentek

JO, jde o DOBRÉ porovnání!

Ale banány stojí dnes už čtyřicet… takže je jen otázkou času…

nyjono

Ještě dodám, že někteří toho zubaře ani nechtějí.
A ten kdo chce, ten si jistě nějakého najde.
Takže blábolíš.

Hufnágl

To stojí za přečtení: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/na-noveho-zubare-se-do-ostravy-sjeli-lide-z-celeho-regionu-ve-fronte-i-nocovali-40336295

ivzez

Co podle Vás ten článek mění na mé odpovědi?

Skutečnost, že novináři či představitelé obce použili nesprávné srovnání,
přece nic nemění na situaci ve zdravotnictví za minulého režimu.

Hufnágl

Jen jsem chtěl poukázat na to, že v demokracii není vše růžové jak se každému zdá. Tak jsou, podle tebe, dostupní zubaři? Ano, či ne?!
Moment, my jsme si vykali, že? Tak se omlouvám.

Michaela66

„Jen jsem chtěl poukázat na to, že v demokracii není vše růžové jak se každému zdá.“ Upřímně jsem se zasmála, děkuji. Jakoby nějaká demokracie mohla za to, kolik studentů se přijímá ke studiu stomatologie. Srovnávat státní režim s určitou profesí, velice vtipné 🙂

ivzez

Než jsem stihla dopsat odpověď na opakovanou otázku, zmizela…

Hufnágl

Jo, zmizla, protože ji nějaká/ý ubožačka/ubožák smazal.

Hufnágl

Když ve střediskové obci odešla zubní lékařka před dvěma roky do důchodu, zanechala vybavenou ordinaci a přes dva tisíce registrovaných, kteří nemůžou najít „svého“ lékaře a pokud je zuby bolí, jezdí na pohotovost, ale tím se dostatek lékařů nevyřeší.

Schluker

Predpokladam, ze pacienti samozrejme oslovili svou pojistovnu, ktera jim vzdy oznami lekare, ktery je prijme. Jestli ne, tak si za to mohou sami.

Vinpe

Dnes si může banány, bio banany koupit každý. Bio banány jsou omotány izolepou. Na izolepě není nic bio. Zas další plast do popelnice navíc.

Hufnágl

Jens
Tak to máš štěstí, někteří takové nemají, mít svého stomatologa.

Schluker

Sveho stomatologa muze mit kazdy. Soukromi nabiraji stale. Nevim, kde vidite problem.

da ny

Bohužel, nemůže.
Velký počet stomatologů je v předdůchodovém věku a pracující důchodci.
To je známý problém a velký problém!
Studenti nechtějí do menších měst, „domů se často nevracejí“.

quizzi

Oni jsou nějací zubaři nesoukromí?

da ny

Samozřejmě.
Všecny státní stomatologické kliniky při FN.
„Zubní lékařství se vyučuje na lékařských fakultách Univerzity Karlovy v Praze, Plzni a Hradci Králové, na lékařské fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a na lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.“ Plus nově v Ostravě.