Avatar uživatele
hudzu

syn kamaradky ve 2 ročniku sš 4 čtverky na vysvedčeni je možné že by se dostal na vysokou školu?Ona si myslí že jo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4434 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Znám jednu dívku, která se dostala se 3 dostatečnými na VŠB, obor důlní inženýrství – nebyla přijata na ekonomický obor, nabídli ji náhradní.
Samozřejmě skončila po prvním semestru.
Jinak záleži na nadání, píli, zodpovědnosti, někdy pomůže i trocha štěstí …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anci

určitě je to možné!!!!!Musí se probrat a potom se pořádně připravit na vš, ale známky na sš, z vlastní zkušenosti, nejsou směrodatné. Studovala jsem sš která mě nebavila a kašlala jsem na to, takže odborné přeměty za 3 nebo 4, ostatní všeobecné předměty jsem udržovala na úrovni 1 nebo max 2 (čj, aj, občanská nauka, ekonomie)a nemám s vš problém :).Jde o to, jestli v něm dřímá studijní typ (zvídavost, čtení,zájem …)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

kdyz se pripravi na prijimaci zkousky tak se urcite na VS dostat muze – ale zalezi na jakou se prihlasi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Pokud úspěšně udělá přijímací zkoušky, případně dostane dobrý počet bodů na motivačním pohovoru, tak by neměl být problém. Také je otázkou, zda plánuje jít na matematické, či podobné obory, kde se všeobecně hlásí málo lidí, nebo na pedagogické, kde už bych viděla menší problém, ale neházela bych to do kytek.

Ona je spíše otázka, jestli si vybere to, co ho bude bavit a bude se tomu na vysoké opravdu věnovat a nebo jestli na to bude vyloženě kašlat. V druhém případě by snad nemělo ani smysl, aby se tam hlásil..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radouš666

Dostane se i bez přípravy, do Plzně prý ještě berou. A nemusí tam být ani 4 roky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Dsotat se může, to jistě, ale co tam bude dělat?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Je spousta lidí, kteří střední školu prolezli s odřenýma ušima, a pak na vejšce excelovali. A to proto, že si vybrali obor, který je doopravdy zajímal a tím se dostavily i dobré výsledky. Kolikrát takovíto lidé nakonec mají i lepšé výsledky na VŠ než jedničkáři ze střední.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

záleží hlavně na tom, že udělá maturitu a složí úspěšně zkoušky na VŠ. Na tom, že má ve druháku čtyřky nic není, takových lidí na Gymplu jsem znala! A jak teď pylně studují! :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Myslím že to nemusíte ani jeden řešit.
Středoškoláky stimulují k učení známky, nikoliv názory rodičů a jejich kamarádů 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek