Joziin

Uci se na strednich skolach CJ ? a pokd jo, co se tam uci ?

dobry den, chystam se na Stredni skolu a chtel bych vedet jestly se tam bere cesky jazyk, a pokud jo tak co presne se tam probira. Chci pak prestoupit na jiny obor ale pry to muzou jen ti co maji dobre znamky a cestina je pro me peklo..

Nejlepší odpověď
annas

Jen upřesňuji. V češtině na střední škole se bere teorie literatury. Vlastní učivo začíná od nejstarších slovesných projevů v pravěku a končí současnou literaturou, tedy se uvádějí i ti autoři, kteří tvoří v 2l. století.

V mluvnici se probírají všechny její součásti – např. pravopis, tvarosloví, stylistika.

Další odpovědi
Michal Kole

na každé střední škole je český jazyk. Je to povinný maturitní předmět

Učí se totéž co na základní škole jen rozšířeně a víc teoretičtěji.

Literatura od počátku lidové slovesnosti, až po druhou polovinu 20 století.
Pravopis, stavbu slov, vět, souvětí, sloh

bolak

Učí, to víš že jo, a buď rád, potřebuješ ho jako sůl. ;)

honza19hk

na každé české škole se učí čeština.Nebo bys chtěl aby se učila třeba ruština jako národní jazyk ČR???
Vždycky se učí čestina a nějaký cizí jazyk k tomu.Dříve to byla ruština,dnes převážně AJ,NJ,FJ…

Joziin

o rustine jsem se vubec nezminil! de mi jen o to jaky to bude na stredni skole s cestinou …