Michal2110

Jaká jsou hlavní kritéria pro svěření dítěte do péče otce?

Dobrý den

Jaké jsou hlavní kritéria pro svěření dítěte do péče otce.??? Nemám moc ideální partnerku, o čemž jsem se přesvědčil až když byla těhotná a to jsem odejít už nechtěl aby ze stresu nepotratila – spoléhal jsem na to, že se to vše urovná až porodí. Troufám si říct, že jsem velmi pečlivý otec, uvařím, vyperu, vyžehlím, postarám se o syna a mám stabilní zaměstnání již 6 let… bohužel jsem teď v exekuci, jelikož přestala přispívat do rodiny a já to už finančně nezvládl (nájem, splátky za vybavení atd. vše nechala na mě) ale i tak beru 15 000.. bez exekuce 30 000. exekuce jsem schopen se zbavit pokud by to u soudu vadilo.

Přítelkyně začala zahýbat kdysi s jedním chlapem a teď s jejím bejvalím přítelem a vrátila se k drogám, které vaří právě on. bohužel na drogy zatím nemám důkaz, protože je velmi opatrná a taky jsem zatím nechtěl zajít do extrému a volat na ní policii, když byla pod zbytkovým vlivem doma u malého. ( není extrémní fetačka, jen lehce a občas pervitin do nosu co vím ) nemá stav, že by o sobe nevěděla nebo tak.. to bych ihned volal PČR.. snažil jsem se to s ní řešit a domluvit jí.. 3 dny klid, pak zas hádka, nebo zdrhla na celou noc někam.

Jde o to, že situace je pro mě už neúnosná. Napadá mě pěstmi atd. a i jednou vytáhla kuchyňský nůž. Já ženy nebiji, tak se pouze bráním. Malého jí rozhodne nechat nechci..velmi mi na něm záleží a jsem s ní už jen z důvodu, abych měl jistotu, že se kolem mého syna nebudou motat lidi jako je její bejvalej přítel. Shodil jsem už 20 kg a určitou dobu byl i na antidepresivech. Měl jsem kvůli ní i srdeční kolaps ve 29 letech!!! a nějakou dobu jsem strávil v nemocnici… Situaci už nezvládám a vidím, že ona jiná nebude…

Mám zvukové nahrávky jak mě a celou mou rodinu uráží do zmrd*, jak mě následně napadne a pote vytáhne nůž.. to vše před malým synem, který pak v pozadí nahrávky pláče. Nechce aby mého syna hlídal kdokoliv z mé rodiny. Mám také nahrávky jak mluví o drogách..
Bude toto stačit pro zajištění předběžné péče mého syna?? nechci jí ho nechat ani den, než by soud rozhodl. Nevím jak soudy postupují, zda-li si nechají o ní vypracovat posudek od psychiatra, svědci toho jaka je a jaka v minulosti byla atd???
Mám pro jistotu pořídit i tajné kamerové záznamy???? Pokud se půjdu soudit, tak musím mít jistotu, že mi syna svěří do péče, protože mi vyhrožuje, že malého už neuvidím a že jí budu do 2 let dítěte živit. Bojím se o něj.. ta ženská neumí ani uvařit… Má tvrdé spaní, že se kolikrát ani nevzbudí, když malej pláče..

Věřte, že kdybych věděl co se z ní vyklube, tak ji budu obcházet obloukem.. Bohužel teď je na to už pozdě a já musím vyřešit tuhle situaci. ( vše jsem popsal velmi velmi velmi stručně )

Děkuji za odpoveď

Původní neotázka
Svěření 7 měsíčního syna do péče otce

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo nedokáže říct, jak to dopadne. O všem bude rozhodovat soud. V každém případě doporučuji uchovávat důkazy. Pokud se vše prokáže, tak šance tady jistě je.

Další odpovědi
redy

Přítelkyni bych nakopala (obrazně) do pr…e.
Nejsem ten, kdo může radit, ale jakmile se jedná o dítě, stává se ze mě saň.
Jak je možný, že děti maj ty, kteří o ně nemaj zájem.
Neporadím, nevím, co v takovej situaci dělat.
Držím palce…

anonym

pokud matka bude mít právníka a soudit žena v taláru, tak to nebude jen tak jednoduché.

GM

Nejdřív bych zašla na sociálku, tam ti určitě poradí, na co máš nárok a jak máš dál postupovat, taky ti vypracují podklady pro soud. Bez soudu se to určitě neobejde.