Avatar uživatele
Michal2110

Jaká jsou hlavní kritéria pro svěření dítěte do péče otce?

Dobrý den

Jaké jsou hlavní kritéria pro svěření dítěte do péče otce.??? Nemám moc ideální partnerku, o čemž jsem se přesvědčil až když byla těhotná a to jsem odejít už nechtěl aby ze stresu nepotratila – spoléhal jsem na to, že se to vše urovná až porodí. Troufám si říct, že jsem velmi pečlivý otec, uvařím, vyperu, vyžehlím, postarám se o syna a mám stabilní zaměstnání již 6 let… bohužel jsem teď v exekuci, jelikož přestala přispívat do rodiny a já to už finančně nezvládl (nájem, splátky za vybavení atd. vše nechala na mě) ale i tak beru 15 000.. bez exekuce 30 000. exekuce jsem schopen se zbavit pokud by to u soudu vadilo.

Přítelkyně začala zahýbat kdysi s jedním chlapem a teď s jejím bejvalím přítelem a vrátila se k drogám, které vaří právě on. bohužel na drogy zatím nemám důkaz, protože je velmi opatrná a taky jsem zatím nechtěl zajít do extrému a volat na ní policii, když byla pod zbytkovým vlivem doma u malého. ( není extrémní fetačka, jen lehce a občas pervitin do nosu co vím ) nemá stav, že by o sobe nevěděla nebo tak.. to bych ihned volal PČR.. snažil jsem se to s ní řešit a domluvit jí.. 3 dny klid, pak zas hádka, nebo zdrhla na celou noc někam.

Jde o to, že situace je pro mě už neúnosná. Napadá mě pěstmi atd. a i jednou vytáhla kuchyňský nůž. Já ženy nebiji, tak se pouze bráním. Malého jí rozhodne nechat nechci..velmi mi na něm záleží a jsem s ní už jen z důvodu, abych měl jistotu, že se kolem mého syna nebudou motat lidi jako je její bejvalej přítel. Shodil jsem už 20 kg a určitou dobu byl i na antidepresivech. Měl jsem kvůli ní i srdeční kolaps ve 29 letech!!! a nějakou dobu jsem strávil v nemocnici… Situaci už nezvládám a vidím, že ona jiná nebude…

Mám zvukové nahrávky jak mě a celou mou rodinu uráží do zmrd*, jak mě následně napadne a pote vytáhne nůž.. to vše před malým synem, který pak v pozadí nahrávky pláče. Nechce aby mého syna hlídal kdokoliv z mé rodiny. Mám také nahrávky jak mluví o drogách..
Bude toto stačit pro zajištění předběžné péče mého syna?? nechci jí ho nechat ani den, než by soud rozhodl. Nevím jak soudy postupují, zda-li si nechají o ní vypracovat posudek od psychiatra, svědci toho jaka je a jaka v minulosti byla atd???
Mám pro jistotu pořídit i tajné kamerové záznamy???? Pokud se půjdu soudit, tak musím mít jistotu, že mi syna svěří do péče, protože mi vyhrožuje, že malého už neuvidím a že jí budu do 2 let dítěte živit. Bojím se o něj.. ta ženská neumí ani uvařit… Má tvrdé spaní, že se kolikrát ani nevzbudí, když malej pláče..

Věřte, že kdybych věděl co se z ní vyklube, tak ji budu obcházet obloukem.. Bohužel teď je na to už pozdě a já musím vyřešit tuhle situaci. ( vše jsem popsal velmi velmi velmi stručně )

Děkuji za odpoveď

Původní neotázka
Svěření 7 měsíčního syna do péče otce

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? GM, Anikitos před 2854 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nikdo nedokáže říct, jak to dopadne. O všem bude rozhodovat soud. V každém případě doporučuji uchovávat důkazy. Pokud se vše prokáže, tak šance tady jistě je.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Přítelkyni bych nakopala (obrazně) do pr…e.
Nejsem ten, kdo může radit, ale jakmile se jedná o dítě, stává se ze mě saň.
Jak je možný, že děti maj ty, kteří o ně nemaj zájem.
..............
Neporadím, nevím, co v takovej situaci dělat.
Držím palce…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

pokud matka bude mít právníka a soudit žena v taláru, tak to nebude jen tak jednoduché.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nejdřív bych zašla na sociálku, tam ti určitě poradí, na co máš nárok a jak máš dál postupovat, taky ti vypracují podklady pro soud. Bez soudu se to určitě neobejde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek