Svěření dítěte do péče otce

Dobrý den, jaké jsou šance na svěření dítka do péče otce? Manželství již dlouhou dobu nefunguje a matka si nemístně vybíjí zlost na manžela přez 3letou dceru. Otec chce rozvod a odejít, ale matka pochopitelně vydírá otce dítkem. Dohoda mezi nimi o svěření nepřichází v úvahu, jaký první krok udělat? Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jaké jsou šance na svěření dítka do péče otce? Úplně stejné jako šance svěření dítka do péče matky.
To rozhodne na základě všech předložených důkazů soud.
Jaký krok udělat? Podat u soudu návrh na svěření do péče. A poté spolupracovat se všemi orgány-psycholog, sociálka apod.

Další odpovědi
NickD

Ze zkušenosti bohužel šance nejsou stejné…matka na mateřské i když se nestará a dobrým právníkem dostane děti do péče takřka vždy.
Vprvní řadě dejte k soudu návrh na předběžné opatření,jelikož se s matkou nemůžete domluvit.Poté si musíte zajistit veškeré svedectví,sou­sedi,známí,škol­ka,dětská lékařka,adt. a spolupracovat s OSPOD a Psychologem.Pokud je dětem více jak 4 roky,dejte i na jejich názor a tem zastávejte i před soudem.
Bohužel i tak nemáte vyhráno.Viz můj případ.
Přeji hodně štěstí…hlavně dětem.
Případně mě kontaktujte,ale záleží na přání dětí....nickd@seznam.cz