Eva Studená

Sušení ovoce bez speciální sušičky?

Urodilo se nám hodně jablek a ráda bych některé vysušila a uschovala na zimu. Kvůli takové jedné akci se mi ale sušička kupovat nechce. Znáte jiné způsoby?

Nejlepší odpověď
Kepler

Dá se to i v elektrické troubě na malý výkon a s pootevřenými dvířky. Nejlepší je horkovzdušná.

Další odpovědi
Drap

Ano usušit v troubě na slunci, na topení.Kromě sušení lze i kompotovat a podobně.

ivzez

Zkusila bych elektrickou troubu na 50° s pootevřenými dvířky.

vysmek ondra

Způsobů je spousta a kvůli jedné akci si samozřejmě sušičku kupovat nemusíte. Doporučil bych článek https://www.gas­trofresh.cz/jak-na-suseni-ovoce-a-zeleniny-vyvarujte-se-chybam/ , kde je tato problematika velice pěkně vysvětlena.