Weroniq

věříte těm pomluvám ohledně ryby pangase?

už nevím, kde jsem to četla ale psali tam jak jim nečistí vodu, že jsou tam namačkaní, že se používá něco chemického na zbavení kostí a tudíž jsou plní těch nezdravých látek atd. :/

Nejlepší odpověď
fcoop

V České republice se šířil e-mail,[2] který s odkazem na anglický web[3] konzumenty varoval, že mekongská voda, ve které je sumeček siamský chován, je velmi znečištěna chemií (jak ze současného průmyslu a hnojiv a civilizace obecně, tak ze zbytků chemie po válce ve Vietnamu), že vzhledem k průmyslovému způsobu chovu je krmen „kdo ví čím“ a že je ve snaze dosáhnout vyššího výnosu ošetřován v Evropě v potravinářství zakázanou malachitovou zelení kvůli ochraně proti kožovci. Také upozorňoval na to, že ne každý si uvědomuje, že se jedná o sladkovodní rybu, která navíc nemůže být čerstvá, když se dopravuje přes půl planety. A že má velmi vysoký obsah vody, takže kdyby se uvažovala cena za maso bez vody, byla by výrazně vyšší.[2]

Podle Státní veterinární správy České republiky byli ovšem dovážení sumečci opakovaně testováni na různé chemické látky včetně steroidů a chlorovaných pesticidů a žádné problémy nebyly zjištěny. Malou výjimkou byla vyšší přítomnost polyfosfátů (ovšem nepřekračující stanovené limity) a vysoký podíl vody, což ovšem neohrožuje zdraví zákazníka, pouze jeho peněženku.[4] Z hlediska výživy je také pravda, že jako sladkovodní ryba obsahuje málo jódu a omega-3 nenasycených mastných kyselin a navíc má vysoký obsah sodíku, takže se nejedná o nějak speciálně zdravější jídlo.[5](Net)

Je fakt,že lokalita,ze které se Pangas dováží,je taková,jaká je.
Měly by to ošetřit naše normy,prý jedny z nejtvrdších,ale vzpomeňme na výrobky z Číny.
Takže…

Další odpovědi
barnajka

http://hoax.cz/ho­ax/pangasius---je-to-k-jidlu/

Elk

Nevěřím, proto je kupuji a mám je rád. Říká se, že co oko nevidí, to srdce nebolí. Je všechno co jíme skutečně to, co si myslíme, že je?

Damiana

Nekupuji, je mi protivný. Chuťově s rybou nemá nic společného, je to takový prapodivný amaroun kdoví odkud. Když jsem slyšela, co o něm vyprávěl Jakub Vágner – a ten si myslím se, dost vyzná a někteří renomovaní šéfkuchaři – zvedl se mi žaludek. Žijí ve stokách, krmí je rozsekanými psy – a to mám jíst? Když se člověk nebude starat o to, co kupuje a jaký to má původ, nemůže se pak divit, že onemocní a neví z „čeho“.
Doplňuji:
Ad Adush-ka: Moji ledničku laskavě vynech, vím, co nakupuji. Raději se starej o své akvárko, aby ses tu nemusela učit jak nejlépe zabíjet rybičky…

Drap

Nevím jestli se zbavují kostí chemicky, což mě připadá jako nesmysl, Ale fakte je že je to ryba, ktrá dokáže žít a množit se i v poměrně hodně kontaminovaných vodách, ve stokách a podobně.

anonym

Nevěřím, většina ryb se už dneska chová na farmách… Navíc, zkoumá někdo z vás v jakých podmínkách se chová prase z Polska, které pak sníte? Jak se chová skot pro výrobní účely (ne výsek)? Zkoumá někdo z vás co všechna ta zvířata jedí? Jak dlouho žije brojlerové kuře či králík? Ne, tak nevím co se tady všichni ofrňujou nad špinavou vodou támhle někde v Asii…

Možná je to taky jakási kampaň a někoho komu prostě vadí, že je to dnes tak populární ryba a že patří mezi nejprodávanější. Proč taky ne, je bez kostí a nesmrdí po rybině… Myslím si, že je to celé nafouknutá bublina s cílem poškodit dovozce této ryby…

Damiana: Docela bych chtěla vidět tvou ledničku, co tak asi jíš? Zelenina a ovoce plné chemických hnojiv a zvířata chovaná v otřesných podmínkách… Taky bych chtěla umět žít ze vzduchu :D
Doplňuji:
Damiana: Rybicky jsou zkratka nekdy nemocne a nekdy se neda delat nic jineho, ty jedna odbornice na zvireci prava ;)

briketka10

Pangasia kupuju bez obav, je neškodný viz hoax a výsledky zpráv Veterinární inspekce a chutná mi..
obalím ho přímo v koření na ryby prodávají za 16 kaček, pokapu limetkou a prudce osmažím..

tatanka

Damiano, máš pravdu , pangas je hnus plný vody. Vařím denně a vím jak to vypadá!