Avatar uživatele
Sencor

Studium navazujícího Mgr. programu bez Bc. (ovšem s již vystudovaným pětiletým Ing.) Je to možné?

Zdravím, mám vystudovaného pětiletého Ing., avšak bez Bc. jako mezistupeň. Mohu i bez Bc., ovšem se zmíněným Ing. podat přihlášku na navazující magisterský program? Nebo budu muset nejdříve vystudovat Bc. Děkuji .
Ps: zajímá mě zda je to vůbec možné, nebo jsem tak trochu v pasti

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pepa25 před 246 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Navazující magisterské studijní programy jsou určeny uchazečům s ukončeným vysokoškolským vzděláním, a to buď v bakalářském stupni, nebo v jiném magisterském studiu.
Tzn. absolvent celého přetiletého studia může studovat už jen navazující magisterský program (pokud splní podmínky přijetí).

Zdroj: https://www.ff­.cuni.cz/priji­maci-rizeni/studijni-obory/navazujici-magisterske-obory/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Pětileté inženýrské studium je ekvivalentem magisterského studia, takže již máte titul odpovídající magisterskému stupni. Přihlášení na navazující magisterský program by tedy bylo vlastně opakováním již absolvovaného studia.

Pokud máte zájem pokračovat ve studiích, měli byste se podívat na nabídku doktorských studijních programů, na které byste měli být s titulem Ing. oprávněni se přihlásit.

Ale vždy doporučujeme kontaktovat přímo danou univerzitu a obor, který vás zajímá, abyste získali nejaktuálnější a nejkonkrétnější informace. Pravidla se mohou lišit na základě konkrétního oboru studia nebo univerzity.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

V pasti nejsi, to ne, jen jsi celý školský systém této „své“ studijní úrovně poněkud nepochopil, což by odpovídalo i způsobu položení této tvé otázky. 👍

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce