veronika36

stripyXstriped__spot­tedXspotty? Jaký je v tom rozdíl?

Narazila jsem na spojení „a stripy T-shirt“ a také na spojení „striped socks“ a tak se chci zeptat, kdy používám „-y“ a kdy „-ed“ a jaký je v tom rozdíl? Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Přípona -y se většinou používá, když je něco něčemu podobné, ale zde to zjevně neplatí. Přiznám se, že stripy jsem ještě neslyšel, ale to je tím, že přicházím do styku více s americkou angličtinou než s britskou.
Mezi uvedenými dvěma slovy není významový rozdíl žádný, jen ten, že stripy je britské, striped spíše americké.

Zdroj: http://www.co­llinsdictiona­ry.com/dictio­nary/english/stri­py