dasman

Můžu chtít po zaměstnavateli, abych místo stravenek dostával normálně peníze na účet?

Jestli je možnost zrušit si stravenky?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, není možné místo poskytovaného benefitu požadovat peníze.

Další odpovědi
nyjono

Chtít můžeš, ale jestli ti vyhoví, to je na něm.
A šance je malá.
Zrušit je možná můžeš, ale bez náhrady. To je trochu nerozumné.
A taky se nauč pokládat otázky.

Funna

nemůžeš, .je to „benefit“, který ti zaměstnavatel poskytuje, ale bez nároku za jinou náhradu…a navíc se stravenky započítavají do účetnictví a daní úplně jinak než výplata…ale stravenky samozřejmě odmítnout můžeš, pokud je nechceš, nikdo ti je nutit nemůže, ale to bys byl sám proti sobě, protože ti za ně nikdo nic jiného nedá.....

Arne1

Stravenky jsou daňově uznatelným benefitem. Takže bys na tom moc nevydělal. Jedině bys mohl požádat, abys měl jiný benefit – třebas vyšší příspěvek na penzijko.

Edison

Benefity, včetně stravenek, jsou dány kolektivní smlouvou. Pokud chcete něco jiného, je nutné se obrátit na odborovou organizaci.