abcxxx

Má nábytkářský e-shop nárok na storno poplatek 1000.- Kč?

Hezký den,
objednávala jsem si zboží z e-shopu signal-nabytek.cz. Jelikož jsem jim opakovaně poslala dotaz na rozměry zboží a způsob doručení, na který mi nebylo odpovězeno, stornovala jsem ji. Nyní po mně vyžadují storno poplatek ve výši 1.000 Kč. Mají na to nárok?

Děkuji za odpověď a všem doporučuji, aby si nákup u této firmy velmi dobře rozmysleli!!!!

Děkuji a mějte se hezky.

Nejlepší odpověď
Hlada

Výňatek z obchodních podmínek:
„V případě stornování potvrzené objednávky je kupující povinen uhradit prodávajícímu škodu vzniklou tímto jednáním. Prodávající uplatní právo na úhradu škody zejména v případě nákupu zboží "na objednávku“, které bylo nutné na přání zákazníka obstarat nebo v případě, že v souvislosti se zajištěním zboží došlo již k vynaložení prokazatelných nákladů, jako zbytečná doprava atd."

Z toho lze vyvodit, zda mají nárok na storno poplatek.

Další odpovědi
mosoj

Pokud to má v obchodních podmínkách, tak ano. To si objednáváš nábytek a neznáš rozměry???

ivzez

Já bych zase doporučila se předem seznámit s rozměry nábytku
a způsobem + lhůtou dodání, se všeobecnými obchodními podmínkami,
a teprve potom objednávat.

Podle mne nárok mají. A pozor: chyba není na jejich straně.
(Kvůli vlastní chybě poškozujete dobré jméno firmy.)

novaklen

Přesně tak, pokud to mají v obchodních podmínkách, tak to určitě mohou udělat. A co se týče těch rozměrů, tak je určitě dobré si to přeměřit než uděláte nějakou objednávku, případně pokud to jde, tak se na nábtek zajet podívat i osobně na prodejnu. My jsme takto nedávno vybírali sedačku přes tento nábytek Olomouc a právě díky tomu, že jsme si ji mohli změřit přímo v jejich showroomu jsme zjistili, že by se nám do obýváku asi nevešla, tak jsme koupili menší.