Avatar uživatele
Zlatý

Stoprocentní důvěra?

Máte k někomu stoprocentní důvěru? Nebo se i u nejbližších vždy vloudí ono pověstné "smítko pochyby", zda dotyčný zrovna neměl "úlet", a držíte se zásady tzv. 3N, tedy "nikdy nikomu nevěřit"?
Musím se přiznat, že lidi, kterým stoprocentně věřím, bych mohl spočítat sotva na třech prstech. Proto mě mile překvapilo, když došlo k průseru v práci a šéfová pravila, že mi samozřejmě stoprocentně věří, že já v tom nejedu. Uvažoval jsem vážně, zda bych byl hypoteticky jako šéf k potenciálním zaměstnancům schopen. Došel jsem spíše k onomu závěru o pověstném smítku pochyb...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Bohužel životní zkušenosti, co se týká ve vztahu k lidem, mě postupně naučily pravidlu 3N. Stoprocentně věřím asi jen synovi, rodiče už nemám a mezi blízkými lidmi nikoho takového nemám. Někdo prostě závidí, někdo nepřeje, někdo pomlouvá, někdo něco slíbí a nesplní to, někdo si jede jen na svoje triko, někdo všechno co se dozví vyslepičí druhým lidem, někdo se nestydí druhému nepozorovaně sáhnout do peněženky a okrást ho, a tak bych mohla pokračovat. Moje kdysi zpočátku až naivní důvěra v lidi se po letech změnila ve 3N. Je to smutné, ale je to tak.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vyznávam "Nikdy nikomu never". Pochyby sú vždy.

Ale - rád by som sa mýlil. Aspoň v tomto prípade.


Avatar uživatele
Zlatý

Mám kamaráda o kterém jsem na 100% přesvědčena, že kdybych vedle něj nechala milion v korunových mincích, tak ani jedna nezmizí. Nikdo jiný mne momentálně nenapadá, spíš naopak :-(


Avatar uživatele
Zlatý

Ale ano. Vyjímky potvrzují pravidlo!


Avatar uživatele
Zlatý

rodíme se a tratíme do neznáma ..celkem sami. Mezi tím prožíváme různé iluze, včetně 3N
Doplňuji:
možná jsou ty iluze emoce ..kdo ví


Avatar uživatele
Stříbrný

Mám kolem sebe několik málo lidí, kterým mohu důěřovat opravdu téměř bezvýhradně. - ale jen TÉMĚŘ.


Avatar uživatele

Co je 100 %, to bych raději nechala stranou a nerozebírala. Prostě hodnotu důvěry nepoměřuji. Jsou lidé, kterým věřím, a na druhé straně lidé, které si k sobě nepřipustím, protože mi něčím vadí, nebo které nepotřebuji považovat za sobě blízké.
Naštěstí je dost těch, na které se spolehnout mohu, na které se mohu spolehnout alespoň v něčem a takových, které mám jednoduše ráda. Lidem, které mám ráda, věřím bez jakýchkoliv omezení a podmínek. Netrpím tím, že bych je potřebovala otravovat svými očekáváními a poměřovala je podle svého žebříčku hodnot.
V zaměstnání je dobré mít s nadřízenými dobré vztahy a zasloužit si jejich důvěru. Spolehlivý člověk by s tím neměl mít problémy.


Avatar uživatele
Bronzový

Já osobně se řídím pravidlem důvěřuj ale prověřuj.


Avatar uživatele
Registrovaný

3N


Avatar uživatele
Stříbrný

Život je trvdá a neúprosná škola,přestože se v ní občas objeví také mírný a laskavvý uřitel.Proto se držím zásady 3N.Výstižně to vyjadřuje také teta wiki:

"Důvěra k druhým lidem může být všeobecná, jak tomu bývá u přátel, ale může být i omezená jen na určité oblasti. Člověk běžně důvěřuje odborníkovi (lékaři, právníkovi, instalatérovi), i když o jeho charakterových vlastnostech nemusí mnoho vědět. Důvěra se získává poměrně obtížně, ale dá se velmi rychle ztratit nepoctivostí, lží a podobně."
Doplňuji:
..učitel..

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.