Avatar uživatele
Damiana

Můžete se spolehnout na to, co slíbíte sami sobě?

To, že jiným občas naslibujeme hory doly a pak se z toho buď všelijak kroutíme nebo se naopak urputně snažíme dodržet slib za každou cenu (aby nebyla ostuda a protože nejsme „slibotechny“) – to je jedna věc.

Ale jak jste na tom se sliby sami sobě, o nichž nikdo jiný než vy neví?
Tohle už nikdy znovu neudělám, neřeknu… Tohle musím změnit… Dokážete bez problémů dodržet to, co si slíbíte? (Nejde o pevnou vůli, ale o tzv. introspection illusion, pocit, ve kterém selháváme nejen v tom, co provedeme v budoucnosti, ale hlavně v maličkostech, které se již stávají brzkou minulostí.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, aramah, anonym, anonym před 4189 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Snažím se splnit všechny sliby. Někdy to trvá sice déle, ale sliby dodržuji. Můj problém je v tom, že nedovedu dost dobře říczt nikomu ne. A z toho se odvíjí pořád spousta slibů přede mnou, které čekají na splnění.
U vlastních slibů, je to obtížnější. Snažím se, ale někdy to opravdu z objektivních příčin nejde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

dal jsem si jeden slib, neslibovat a ono to funguje, pokud něco splním, je to klad.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Když už si dokážu ten slib přesně formulovat, tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nepotřebuji si nikdy nic slibovat a ani tak nečiním. Mám ráda svůj život i s chybami a přednostmi.
Doplňuji:
Ale pokud někomu něco slíbím, tak slib vždycky dodržím. Většinou se jedná o maličkosti, které nestojí skoro žádnou námahu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Jde o to, o jak závažné sliby sobě se jedná – jsou taková předsevzetí, kdy to zkouším, ale jsou to blbůstky a tam si ještě někdy povolím :), a pak jsou rozhodnutí závažná a tam si ani nic slibovat nemusím, rozhodnu se (rozhodnutí zrálo až uzrálo) a pak už tamtudy vlak nejede.

Co se týče slibům druhým, sliby plním – taky neslibuji, co bych dodržet nemohla. Považuji se domýšlivě za spolehlivého čověka :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

No, pokud se mi přihodí něco závažnějšího, tak se snažím, aby se to už neopakovalo. Ale když se to může přejít a není to tak hrozné, tak to většinou „nedodržím“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Vždycky jsem sliby plnil, vůči sobě i vůči ostatním. Nedovedu si představit neplnění slibů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

zasadne nikomu nic neslibuji,ani sobe.radeji se tvarim pasivne a pak prekvapim.necitim se tak sama sebou tlacena kvuli vyrcenemu slibu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

já bohužel ne. A tak do toho často zatahuji ostatní lidi, např. řeknu kamarádce, aby mi na každý den nachystala sportovní program, a pokud ho nesplním, koupím jí nějakou malou věcičku, třeba lízátko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek