_Terkaa

Stoji za to jit na gymnazium? Co si o tom myslite? Vyplati se to? Nebudu toho litovat? Piste jakekoliv nazory.

Chodim do 7. tridy ZŠ. Premyslim o gymnaziu, ale ovsem vse ma sve plusy i minusy. Na tuto webovou stranku jsem narazila nahodne, a cetla si ruzne clanky i celkove na internete, ale v hlave mi furt bezi jedna a ta sama otazka uz nekolik dni.. Jit na gymnazium nebo zustat na ZŠ. Kdyz se cokoli dozvim vzdy se priklonim k jedne z techto moznosti ale pak se dozvim neco jineho a volby jsou opet vyrovnane.. Ve skole jsem ucenliva a co se tyka 1. stupne ani jsem se neucila a vysla se samyma jednickama, coz asi vetsina. Ovsem prechod na druhy stupen mi udelal mensi problem, hlavne v 6. tride a byl pro me nezvyk se najednou na testy ucit. Z 6. tridy jsem vysla na pololeti se trema dvojkama (zemepis, prirodopis, dejepis) a na konec 6. tridy se dvema dvojkama(zeme­pis,matematika) ale na druhy stupen jsem si uz zvykla a celkem se mi dari, znamky nemam same jednicky ale obcas se objevi dvojky, malokdy trojky, ale jinak jednicky. Proto se ptam z vaseho nazoru jestli to stoji za to, jit na gympl nebo zustat na ZŠ a co byste mi poradili. Prosim piste, protoze uz pristi tyden se v cestine zaciname pripravovat kdo pujde tak na prijimaci zkousky.

Nejlepší odpověď
Filip84

Ale to není to podstatné, jaké máš známky.

Víš, co v životě chceš dělat? Nebo jinak: jsi spíš typ, co bude makat rukama, nebo typ, co bude dělat hlavou? To si musíš ujasnit, protože sice je pravda, že i „skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále“ (a já jsem toho dobrým příkladem 🙂 ), taky je pravda, že s holkama, co mají víceleté gymnasium je „lepší řeč“, minimálně proto, protože rozumí germanismům a latinismům, a tak celkově ví, jestli má čmelák žihadlo atp., ale tím ten příběh, pomalu, končí.

Další odpovědi
elkon

Než někdo cizí, kdo tě nezná, ti poradí rodiče. Ti nejlépe mohou posoudit na co máš, protože tě znají nejlépe.

paul1

Pokud chceš jít na výšku, tak potom by bylo lepší jít na gympl.

cappuccino

Myslim si, ze bys to urcite mela zkusit. Mas pred sebou jasny cil – veterinu – a pokud si myslis, ze by te to bavilo, mela by ses o to snazit. Je jasne, ze na gymplu se budes muset ucit, stejne jako vsichni ostatni. Ale zaroven mas pak vic moznosti dalsiho studia.
Je tezke, v tvem veku rozhodovat, co budes chtit jednou delat. Pokud uz mas cil, je to dobre.
Prave resime v rodine neco podobneho. Ne vzdycky se vyplati, jit v zivote tou snazsi cestou.
Takze good luck :)

Darcy

hele i lidi z obchodních škol a odborných se dostanou na vysoké školy. Jestli si vybereš gymnázium, automaticky to znamená, že půjdeš i na vysokou, protože jen tehdy má smysl jít na gymnazium, jinak bys po gymnáziu neměla v ruce nic a co dál se životem… Kdyby sis třeba vybrala obchodní školu, máš tzv. „i remeslo“ i solidní základ pro vysokou a když sa naučíš treba účtovať tak si hned po škole můžeš zaměstnat, nebo dělat a studovat vysokou školu najednou. Jesli půjdeš na gymnázium, je predpoklad jít na vysokou, ale ten zdrap papíru (diplom) Ti hodne v živote zmení a pomůže.. Príklad za mne:
mám 1rok gymnazia, pak přestup na obchodní akademii, a pak VŠ, beru treba plat 1200,00 EUR, stejnou práci u stejnýho zaměstnavatele dělá moje máma, má u nej 20let praxe, ale nemá VŠ a bere 780,00 EUR.. po 20 letech..
Ja vím že s ohledem na tvůj věk Ti je putna co kdo vydělá, ale věř mi, hlavne jdi na vysokou, je jednou jakou cestou.
Ze škol opravdu mohu odporučiť spíš tu obchodnou – zlatý střed.

_Terkaa

Ja nerikam ze jsem se neptala rodicu, ptala. Jen jsem chtela nazor vice lidi. Navic na teto webove strance je vice lidi co se ptali na podobny dotaz jako ja. Nejsem prvni ani posledni kdo se pta cizich lidi na nazor.

_Terkaa

Dekuju, tenhle komentar mi hodne pomohl si uvedomit hodne veci. :)

_Terkaa

Ano vim co chci v zivote delat, asi bych chtela delat zverolekoarku nebo-li veterinarku. Radsi premyslim hlavou, ale narovinu reknu ze nejsem nejaky genius atp. ale ucivo zvladam a taly jsem schopna se ucit…Hodne lidi rika ze je to neco jak ucnak asi o trochu tezsi, ale moje obavy spocivaji v tom ze.. Zvladnu takovy naval uciva? Co kdyz to nezvladnu? Co kdyz to neni to co bych chtela, ale dojde mi to pozdeji? Ovsem, ma moznost taky je ze az budu na gymnaziu 2. rok tak moje trida bude dokoncovat zakladku, a ja bych mohla jakoby z toho gymnazia prestoupit na stredni skolu, ovsem problem je co kdyz budu mit blbyy prumer? Tim oadem by me nemuseli vzit na tu skolu. Co kdybych na zakladce mohla mit lepsi prumer a tak bych se na tu skolu dostala a z gymnazia treba ne..

Darcy

na veterinu.. no, je to dosť ťažké povolanie, nie je to len o pomoci, ale aj o smrti. Denne budeš mať na stole nie len zarastené pazúriky a pod. ale hlavne zranené trpiace zvieratá, zvieratá ktoré zrazili autá alebo týrali ľudia – taká je realita. Navyše robíš s nie príjemnými vecami (napr.čistenie análnych žliaz a pod.).. 😒 Každopádně na veterinu je dobrý základ zo strednej odbornej školy, je zootechnik a aj veterinar (na Slovensku, určite aj v Česku), otazne je, kde chceš skončiť- ber radšej veterinu ako zootechnika, zoo je dosť harda špinavá práca.

_Terkaa

Omlouvam se za chyby v textu, pisu rychle.

Filip84

Neomlouvej se, za prvé, zdržuje to od práce, a za druhé, kdyby alespoň takto česky uměli všichni puboši, tak by byl svět zase veselejší místo. 🙂

Obavy neřeš: půjdeš na školu, a pokud si budeš věřit, že to zvládneš, tak to zvládneš, a pokud si budeš věřit, že to nezvládneš, tak to nezvládneš. Až tak jednoduché to je.

No a kdybys se sekla, no tak řeky nepřestanou téct, chleba nezlevní, máslo nezdraží, prostě: nic se nestane, svět se nezboří. No tak to za rok zjistíš, ne, žes se spletla – nejsi trubka! 🙂, no a co, no, tak půjdeš na jinou školu. Bože, nebudeš první, a rozhodně ani poslední. 🙂

Podívej se, já celý život dělám něco úplně jiného, než na co jsem vyučený. To tak v životě chodí, ale i tak jsem za ten učňák vděčný, naučil mne dělat rukama, motorice – právě to, co jsme nenáviděli, pilování kostky dokola, jak lofasové. To tak je, v tom věku málo kdo ví, co a jak, život je risiko a živý z něj nikdo nevyjde. 🙂

Ty, na medicínu je gymnasium dobrá příprava, ale na veterinu se poraď, jestli by nebyl lepší, třeba, obor typu zootechnik. Normálně zajdi za vetem a se ho zeptej: když bude divný, tak se neurazíš, bo aj v obecenstvu možú sedět voli, no a půjdeš se zeptat druhého veta. Život není složitý, ne až tak! 🙂

aevul

_Terkaa: Podívej se na Filip84, ten nedá dohromady snad jedinou větu bez chyby. Ale jak se říká, drzé čelo lepší než poplužní dvůr.

Nicméně, jestli jsi natolik líná, že si svůj text po sobě ani nepřečteš, aby sis opravila chyby, pak na gympl zapomeň.

_Terkaa

Nechapu proc resis jak clovek pise na netu? Nechci delat chytrou ale nemusis tady vsechny odsuzovat za to jak pisou na netu, hodne lidi pise bez carek a hacku, ne kazdy pise s hackama, nechapu jak muzes odsoudit cloveka za to jak pise. Co ty o me vis? Mozna ze jsem tady napsala nejaky clanek neznamena ze o me neco vis, a jeste me tady odsuzujes za to jak pisu na netu, boze kazdy pise jak chce, jestli se ti to nelibi tak ok. Kazdopadne to byl tvuj nazor.

aevul

_Terkaa: Chtěla jsi všechny názory, tak jsem svůj napsal. Chápu, že se ti nelíbí, ale kdybys byla opravdu chytrá, nekopala bys kolem sebe a zamyslela se, jak tu kritiku využít ve svůj budoucí úspěch. Ale zdá se, že na to opravdu nemáš.

_Terkaa

Ja tvuj nazor respektuju jen nechapu proc lidi soudis podle toho jak pisou na netu..

Darcy

ne, aevul má pravdu. ja píšu jako pako, protože jsem slovenka, která češtinu zná jen z knih a cca 1 školky v Čechách.. + většinu času jsem žila v zahraničí.
Jestli chceš jít na gympl, ano je tam predpoklad že uspěje človek který má cíl, určitou pedantnost, a tam spadá i to, že vždy píšeš správne a pečlivě, umíš si zadělit čas a víš co chceš a co je důležité. „Gympl je vždy elita. Ostatní pro jelita“. Takže buď budeš víc zodpovedná a povede se ti, nebo tedy piš jak průměr a průměr taky budeš…

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

aevul

_Terkaa: Soudím lidi podle toho, jak se projevují. Ty ses projevila tak, že jsi nebyla ochotná si přečíst po sobě svůj vlastní text, aby sis opravila chyby. Čili ten text, plný chyb, je jediný zdroj, jak si o tobě udělat názor.

Pak je tu ta věc s důvěrou v neznámé lidi. Pokud víc, než vlastním rodičům, věříš někomu, kdo tě nezná a komu na tobě nezáleží, pak to svědčí o tvé inteligenci. A že ti to musím vysvětlit tak polopaticky (a to nejsem ani první, kdo ti to říká!), to jen dokládá, že to s tou inteligencí opravdu není nijak valné.

Z obojího je zjevné, že na gympl prostě nemáš. Ještě nějaký dotaz?