Shoehardt

Štítíte se nějakého tvora?

…a ještě podotázka – kde se vlastně ten pocit bere? Vždyť někdy jde ve skutečnosti o poměrně roztomilá zvířátka.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Ano - některých lidí

Další odpovědi
Emefej

Ano - některých lidí

Lamalam

Ano - některých lidí

aliendrone

Ano - jiného

Eh… co takhle dát volbu „Jiná odpověď“, pokud DOKONALE nevyčerpáš možné odpovědi? Já se například štítím některého hmyzu – typicky „hovnivála“ nebo mouchy (schválně jestli víš proč). Štítím se i prasátek (která jinak mám MOC MOC rád – mňam!), pokud nejsou DOKONALE čistě umytá! Zpocený smradlavá íhaha herka je skvělá, pokud potřebuji vyvolat zvracení, kam se hrabe roztok modré skalice! Dokonce se štítím i některých lidí… ;) :D :D

U mne je to spíš o zápachu, ne o špíně jako takové (kdybys mě viděl, když se hrabeme v autech ;) :) :D). Nesnáším zápach potu či výkalů. Na druhou stranu – vůbec mi nejsou odporné „syntetické“ vůně, kterým jiní říkají „smrady“. A to i když je z nich člověku fyzicky blbě (nadýcháš se chemika, fugáče, nitra – až se ti dělají mžitky a chce zvracet). Tohle je nejspíš individuální, protože třeba ženy jsou na pachy údajně citlivější, což mi nejde na rozum právě v případě smrdutých herek – když jich TOLIK koně miluje. :o ;) :D

Rokio

Ano - jiného

Štítím se much, slimáků, klíšťat a některého dalšího hmyzu.

Muffz

Ano - jiného

Bojím se toho, co mi může ublížit. Plus mi nedělají dobře hadi, i když jsme jednoho měli doma nějakých pár roků. Kolem terárka jsem chodil obloukem a když byl vytažený, tak jsem se schoval v pokoji a nehodlal vylézt.

zjentek

Ne - neštítím se ničeho

Kepler

Ano - členovců

Připadají mi, jako by nebyli ani z tohoto světa. Jsem zvědav, jak vypadá aliendrone.

dudu

Ano - jiného

Masožřavých červů, pijavic a Plzáka španělského.

marci1

Ano - jiného

Fuuj, štítím se potkana. Připadá mi takový zákeřný, strašidelný, hlavně když se na mě dívá. 🙂
„Potkani jsou inteligentní, odolní a děsivě rychle se množí. Protáhnou se každým otvorem, jsou žraví a nepřímo způsobili smrt milionů lidí. Přežijí pád z výšky až 15 metrů, bez problémů zvládají i plavání – vydrží šlapat vodu až 3 dny v kuse. Samice se může během šestihodinového období plodnosti spářit až s 500 samci – a toto období má za rok 15krát. Podle studie z roku 1945 potkanům extrémně chutná lidská krev, dokonce si na ní mohou vybudovat závislost“.
https://www.na­tional-geographic.cz/clan­ky/potkani-jsou-jeste-desivejsi-nez-jste-si-mysleli.html

RyuzakiKate

Ano - členovců

Jakýkoliv kroutivých larev, dělá se mi z toho divno.
Zrovna jsem dneska četla strašně zajímavý rozhovor s jedinou českou forenzní entomoložkou, která je schopná podle stáří hmyzu a jejich larev určit přibližnou (v rámci dní) smrt člověka. Larvy se nasadí na vepřové maso a pozoruje vývoj. To bych asi nedala. A moučný červy jako pochoutku bych taky nejedla, vůbec nechápu, jak je někdo může brát holejma rukama. Jednou jsme na laborkách ukrojili jednomu takovému přední část, abychom mohli pinzetou vytáhnout vnitřnosti a málem jsem se poblila :)

Jinak to zní všechno samozřejmě nesmírně zajímavě…!

Nedávno jsem zase byla s šílenci v ohradě z Exmoorskými poníky a hledali jsme čerstvý bobky, abychom našli určitý typ brouků, kteří se na ně hned vrhají.

Zato plazi se mi moc moc líběj a hlodavci mi přijdou všichni bez rozdílu roztomilí. Pavoukům už tak nějak „přicházím na chuť“, ono to hodně podle mě záleží na tom, jak tomu člověk porozumí a pak nemá důvod se štítit. Ale larvám zatím přijít na chuť nechci :)