gnr54

Štípl Vás komár?

Dnes jsem byla na houbách a docela se zadařilo.Byla jsem spokojená,ale asi za 2.hod.jsem zjistila nad obočím velkou bouli,jako kdyby mi někdo dal pěstí.Pak jsem zjistila že mám to samý i na ruce.Když se mi to bude zvětšovat,mám jít k doktorovi? Určitě vím,že to byl komár,hajzl jeden!!
Doplňuji:
Nebudete mi věřit,ale já to kousnutí vůbec necítila.Ta boule už je tak velká,že to přepadá přes vrchní víčko.Doufám že to nezmodrá!! Je to i červené a rozpálené.Možná si vezmu aspirin.

Nejlepší odpověď
martina1

Místo si chlaďte a vezměte si nějaké antihistamini­kum.Např. Fenistil gel nebo pokud máte doma alergika,tak tabletku jako je Dithiaden,Zir­tek,Claritine apod.Nebo pokud ani jedno nemáte,tak jakoukoli mastičku proti itoku.a bouli si chlaďte a ona oplaskne.

Další odpovědi
mosoj

Čím menší komár tím to více bolí. Toto co popisujete dělají takové titěrnosti, že nejsou pomalu ani vidět. U nás se jim říká tipličky. Ta když štímne tak to bolí jako čert a naskočí docela pěkná boule, dokonce z kousnutí někdy teče krev.
Co je ale nejhorší tyto tipličky přenášejí i boreliozu a ehrlichiozu.

quentos

zkuste si na štípanec naklást nakrájenou cibuli, přivázat ji lehce čistým kapesníkem a být s tím chvíli v klidu. Cibule je výborné přírodní antibiotikum

kvikal

Mnohokrát, to je normální. Zatím bych si na to dala nějaký zklidnující gel a počkala. Když to nezmizí po nějaké době tak pak to řešit u doktora. Ale myslím, že to nic vážného nebude.

Michal

Mockrát,ale včera mne štípla vosa a bylo to horší.
Vemte si nějaké antialergikum­.V lékárně vám poradí a hurá k doktorovi.