cherreis

Štípl mě ovád, je normální že 5 dní po štípnutí mám pořád na břiše rudý flíček který pořádně svědí? Co s tím? Díky

Doplňuji:
Zkoušela jsem cibuli a odvar ze šalvěje, jen je mi divné že to po 5 dnech vypadá pořád stejně.

Nejlepší odpověď
quentos

jo, normální to je, proto se taky ovádovi říká hovado. Štípance můžete potírat octem nebo se doporučuje přiložit na ně kousek cibule (má dezinfekční účinky).
Níže uvedený „zdroj“ uvádím jenom, abyste si měla kde ověřit, že si nevymýšlím – jinak spíš hovořím ze životní zkušenosti, obojí vyzkoušeno, zabírá.

Zdroj: zena-in.cz/clanek/co-pomaha-pri-kousnuti-hmyzem

Další odpovědi
beer

Ná zase dávala babička někdy mimo cibule a hlavně po delší době na štípanec Alpu – ono to pěkně zchladilo a tolik pak nesvědilo.
Taky je cosi zede
Doplňuji:
Mělo by to přejít samo, všechny druhy ovádovitých jsou pěkný bestie a někdy to zkrátka trvá dýl. Hlavně to nerozškrábej, ať se do toho ještě nedostane infekce.

Zdroj: http://www.jak­tak.cz/jak-osetrit-pokozku-po-postipani-hmyzem.html

manon

Já nevím, jak je to tady s konkrétními přípravky, snad to není zakázáno poradit – Fenistil gel je dobrý a sklidňující na všechny svědivé štípance, ovádí, komáří… Na lidské tedy nepomáhá :)
Doplňuji:
*zklidnit ( :)) ehm, ehm…)

Damiana

Já mám v podkolenní jamce ještě drobnou památku – a už je to měsíc, co mě ten neřád napadl. Jó a rozdrápala jsem to ve spánku, tak to bude asi i tím. Manžel měl větší výdrž (nebo ví lépe, co v noci dělá:-))), takže nehty do kůže nezabořil, ale štípanec namazal zubní pastou – Lacalutem (je tam hřebíčkový olej, který má stahující a protizánětlivý účinek). Zmizlo mu to. 🙂