Avatar uživatele
mojitek

Jak odstranit z hliníku starý lak?

Ahoj, potřebuju odstranit z jedný hliníkový věci starej lak. Jak by to šlo nejlíp, aniž bych poškodil ten hliník? Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2992 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Namoč to do ředidla (aceton, toluen) a poté, co se barva rozpustí (naruší) ji setři hadrem…
Louh by ti sežral i ten hliník…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Martinuss

Možný pískováním by to šlo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tforro

Zkusil bych to dát do louhu (hydroxid sodný). Dost často mi to při čištění bere kromě jiných nečistot i barvu…

Edit: Louh narušuje hliník, ale určitě ho nesežere. Běžně tuto činnost provádím právě na hliníkových dílech a toho hliníku ubydu jen tolik, že je to sotva měřitelné mikometrem. Samozřejmě ho nechám louhovat třeba 2×20min. Koncentraci používám 0,5kg granulí louhu na 15litrů vody.

Upravil/a: tforro

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Tforro – fakt?
Já kdysi zkusil louhem sundat elox z křidélka PGčka – a ten dural degradoval poměrně rychle a značně, koncentraci si lae fakt nepamatuju…
😉

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

ředidlem to zkusím,ted jde o to,jestli je to syntetika nebo akryl.Uvidím. Každopádně díky všem za rady.Až se na to vrhnu,tak dám vědět jak to dopadlo.Díky

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

jj,to mě napadlo jako první,ted jde o to,jestli to pískování nezanechá vrypy.Jde o přístrojovku na motorku-a chtěl bych to právě hodit do laku,proto mám obavu o ty rejhy. A co odstranovac starych nátěrů nebo přímo louh?

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Když budeš mít výkres, tak ti to udělám na CNC. Jestli je to elox, tak to půjde dolů dost těžko.

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

jinak to je sice ten typ,ale ten kus to přímo není,ta co mám je horší díky těm nánosům barev

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

není to elox,je tam původní stará barva z výroby z nějakýho 85. roku a přes to je nějaká barva ještě-bylo to napadený nějakým šíleným kutilem,právě.Měl jsi na mysli co s tím cnc-vyrobit dle výkresu nový díl?Ono je to docela členitý-zkusím hodit odkaz : http://motorky­.bazos.cz/inze­rat/56617081/Ja­wa-CZ-350-typ-350472-CZ-175477-487-pristrojovka.php

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

no jo, tohle nevyrobím. Nevím jak to odstranit, no.

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martinuss

Dobře tak tu je diskuze k tomu
https://www.po­radte.cz/auto-moto/13800-jak-odstranit-barvu.html

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martinuss

Našel sem tohle:
http://www.bal­.cz/zbozi/1vg-odstranovac-starych-nateru/1q
Snad to pomůže

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martinuss

aha sakra.. tak prej kromě hliníku :)

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

aj karamba :D

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek