Stárne se z tomu, že chodím pozdě spát?

Ted o prázdninách chodívám hodně pozdě spát, mezi 1–4 hodinou, a mamka mě říkala, že budu kvůli tomu brzo stará. Je to pravda? Stárně se z toho?

Nejlepší odpověď
marci1

Asi ano. Dostatečný spánek v Tvém věku je alespoň 8 hodin ( nejlépe chodit spát do 22,00 hod, ). Co vše způsobuje dostatečný spánek :

  • zlepšuje paměť
  • prodlužuje život
  • zamezuje zánětlivým procesům
  • podporuje kreativitu
  • zlepšuje známky ve škole a pozornost u dětí
  • udržuje zdravou váhu
  • snižuje stres
  • odvrací deprese

Doplňuji:
http://ona.id­nes.cz/zdravot­ni-vyhody-spanku-0xm-/zdravi.aspx?c=A130506­_152719_zdravi_pet

Další odpovědi
melanie

stará je relativní pojem ;)

stará můžeš být v 50ti, 60ti v 90ti a navíc stárne každý a pořád, takže se z toho stárne ale ne o víc

Beer4Real

Mamka má pravdu!
Pokud máš zitra narozky a půjdeš dnes spát v deset večer tak budeš mladší než kdybys šla spát ráno :D

zjentek

zestárneš tak či tak, ale když budeš takhle chodit spát, tak budeš nevyrovnaná a tím nemyslím, že bys měla hrb ..spíše psychicky nevyrovnaná

klumprt

Mamky takové plky mají furt. Stárne se kvůli času.

Katy81

inu, „brzo stará“, to je relatívny pojem 😉 Keď som bola malá, mali sme riekanku „nebuď zvedavá, budeš skoro stará“ 😁

Ale vážne – spánok je dobrý na mnoho vecí, marci1 pár z nich vymenúva, a pleti dostatočný spánok tiež pomáha, aby vyzerala krásne a sviežo 😉
Skôr ak nebudeš spať dostatočne, bude aj tvoja pleť vyzerať „ako vytiahnutá z práčky“, budeš náchylnejšia na vrásky aj v mladšom veku a pod. – teda môžeš byť. Nemusíš. Všetko je individuálne, ako aj potreba spánku.
Ak dodržuješ aspoň priemernú „odporúčanú“ dobu spánku, tak si myslím, že je to v pohode. Ale to, koľko spánku (aký dlhý spánok) potrebuje tvoj organizmus, je individuálne a u každého iné – niekomu stačí 6 hodín, niekomu je málo aj 9. A niekto by dokázal prespať celý deň, ale nemôže, lebo treba vstávať do práce a neviem, ktorý blbec vymyslel vstávanie o siedmej alebo o šiestej ráno 😁 (jj, môj prípad 😁 spánok milujem, najlepšie sa mi spí ráno medzi 7 a 9, takže vstávajte o 7 do práce 😁 )

Myslím, že sa nemáš čoho báť 😉 Len aby si neponocovala „zbytočne“, tým myslím, aby si sa neukracovala na potrebnom spánku, ale počúvala svoje telo. Ak si unavená, choď spať, ak chceš vstávať, vstávaj, ak chceš spať a nemusíš nikam ísť, tak si pospi hoc aj do 10 😉

jjj123456789

Ne.

huxa

Jestliže nemáš záchvaty strachu ve tmě a dodržuješ délku spánku, kterou tvé tělo požaduje, nikde problém není.