Filip84

Stalo se vám někdy, že vám v hospodě přinesli nesprávné jídlo, pití, přílohu atp.?

Rokio I. dnes jede Legendu o jídelně XXVIII., XXIX. a XXX., a nezdá se, že by telenovella kráčel ke svému konci, no a mně se nedaří mu vyložit, že když dostane něco jiného, než si objednal, má to reklamovat.

Stalo se vám někdy něco podobného? A v případě, že ano, jak jste to řešili?

Mně se to rozhodně stalo, a ne jednou, vždycky jsem to reklamoval a vždycky to opravili.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jiná odpověď - pro Drapa, aby byl také spokojen.

Tak jsem zauvažoval, jestli je morálně správné reklamovat.
Jenže jsem nevěděl, jestli mám vyšší společenské postavení než číšník.
Tak jsem se odebral na křižovatku (k přechodu pro chodce), ale ani na tak myšlenkově inspirujícím místě jsem nic nevykoumal. Hrozné DILEMA.
Proto jsem odešel ke Kauflandu, z vozíků a automatů tam vybral všechny zapomenuté mince a koupil za ně mamce obloženou mísu. Rukama.
Myslíš, že kvůli tomu kamarádka ze školy, které jsem dával svačinu, už se bude se mnou bavit?

Další odpovědi
Malvína

Ano, reklamoval jsem.

V naší místní restauraci mi donesli místo objednaného kuřecího řízku vepřový, navíc nebyl pořádně prosmažený. Reklamovala jsem. Číšník se se mnou hádal, že jsem si ho objednala, ale bohužel, já ty vepřové nerada, navíc mi svědky byla celá rodina. Byl velice naštvaný. Sice mi donesli nový – kuřecí, ale s dosti naštvaným výrazem. Číšníka občas potkávám ve městě, ale už mě od té doby nezdraví 😁
V dalším podniku jsem se spálila dvakrát. Jednou byla objednána pizza s podruhé burger. Obojí bylo sice správně, ale těsto na pizze syrové a v burgeru syrové maso. Vrátila jsem, došlo k nápravě, ale opět se nelíbilo. Nevím no, raději budu pro ně za joudu, než si tím syrovým masem přivodit potíže.
A jednou došlo k záměně pití v restauraci v Mariánkách. Objednala jsem Kofolu 0,5l, přišel Sprite 0,2 🙂 Ale v pořádku donesli správné pití, s omluvou, úsměvem, naprosto ok přístup.

A v místním baru, kam jednou za půl roku zdrhnu od reality, se občas stane (když je hodně návštěvníků), že dojde k záměně nápojů/drinků. To se akorát tak ohradím “Hele, Vlaďko, tohle já přece nepiju!”, “No dyť jóó, mně to bylo hned divný” 🙂 Ale to neberu špatně, všichni se známe a vím, že občas bývá vázně frmol.

Rokio

Ano, nechal jsem to být, ale žralo mne to.

Většinou se stalo tohle. Problém byl v tom, že jsem se to dozvěděl až doma.

Pro sebe si umím objednat správně jídlo. Objednat jídlo pro jiné je těžší.

Drap

Ano, reklamoval jsem.

Nikdy a nikde nebyl problém s výměnou.

paul1

Ano, nechal jsem to být.

Dalo se to sníst, celkem chutné.

Mravenec

Jiná odpověď - pro Drapa, aby byl také spokojen.

Pokud byla záměna taková, že bych například jídlo nejedl, reklamoval bych. Pokud by záměna byla výhodná, chutná, nevidím problém.

Dvorní šašek

Ne, nikdy se mi to nestalo.

Nepamatuji si, že by se mi to kdy stalo a pokud, pak to bylo spíše rychlé občerstvení (což nepovažuju za hospodu).

marci1

Ne, nikdy se mi to nestalo.

Jen jednou se stalo, že jsme si donesené jídlo s partnerem prohodili. 😄

quentos

Ano, reklamoval jsem.

Přinesli místo světlého piva černé. Nic proti černému, ale musí být na něj chuť (a musí ho umět uchovat, což už jsem věděl, že tam neumějí). Napravili…

Filip84

aliendrone: Ještě jsi opomněl po cestě do a ke Kauflandu, skrze ten přechod pro chodce, posbírat všecky flašky lahve, a pak se v té jídelně zeptat, že na stole leží prázdná flaška lahve, jestli by ti jí neprodali za Kč 1.00, že bys jí, potom, prodal Kauflandu za Kč 3.00, a oni ti jí dali zdarma, takže jsi vydělal o Kč 3.00 víc. Akorát nevíš, proč některé flašky lahve automat v Kauflandu bere a dává za ně peníze a některé ne. Ale zeptat se na to na informacích nemůžeš, protože nevíš, jestli je morálně správné se v Kauflandu na informacích ptát, proč automat na lahve některé lahve bere a některé ne, protože nevíš, jestli máš větší společenské postavení, než bába na informacích!

Filip84

Šašek: Buffetty, jídelny, hladová okna, všecko do toho počítej, asi jsem se nevyjádřil zcela přesně.

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Pointou není to, jestli si někdo umí objednat jídlo, pointou je to, že si objednáš znojemskou s rýží a donesou ti gumáky s vidlemi. Chápeme se?

Jinak, ta otázka je kvůli Tobě, abys viděl, že pokud vůbec někdo (napadá mne Rokio II.), tak téměř nikdo se z toho nehroutí a většina lidí to nějak konstruktivně řeší.

aliendrone

Filip84>>> Šak už ho néch, venkoncem vezmi v úvahu, že Rokio (a jeho otázky) je ikonická figura (nechci rovnou napsat ČLOVĚK 😉 ) zdejšího webu, podobně jako sňatkový unterwassermann zjentek a jeho nové lásky, pověstné turbopometlo Její Excelence led či harém sexuálních otrokyň gangstera Dochyho. Cák nevíš, že brzy Vánoce, tedy svátky míru, klidu apod. nesmyslů? 😉 😄

Filip84

aliendrone: No, to si piš, že ho nenechám! A žádné svátky sovětské vzduchoplavby a stavění stalinských vzducholodí mu nepomohou, ani v nejmenším!

Já chápu, že je autista, dokonce chápu i to, že má určité věci v hlavě „jinak“, a že za spoustu toho, co vyvádí, nemůže. Ale on to, dosti často, dělá úplně schválně, s plným vědomím a cíleně. Spoustu, vlastně co tak vidím, tak většinu lidí tady akorát sere: Elkona, Cappuccino, Malvínu, pokud se dobře pamatuju, i další.

Mně nějak nevadí, ale když mu to nejde vysvětlit, jako tříletému dítěti, tak ukázaná platí. Však ono mu to neuškodí, neboj, zase mu tu nikdo nic moc nedělá.

aliendrone

Filip84>>> Ale však i já mu sem tam nadělím, když mi leze krkem. Jenže si nemyslím, že to dělá schválně. V tom je přeci podstata magorství, NEMŮŽE si pomoci, nedokáže přemoci „nutkání být magor“. Nelze od něj očekávat, že si bude počínat jako psychicky konzistentní jedinec. Ale souhlasím s tím, že JE třeba takovému magorství vytyčovat mantinely, aby se nezvrhlo v bezbřehou debilitu. 🙂

Filip84

aliendrone: Mýlíš se, dělá to schválně. Nikoli vždy, ale dělá – sám se k tomu přiznal.

Jednou takhle v noci jel Rokio I. Kauflandský tu svou vlnu, takovou tu klasiku, prostě otázka za otázkou, všecky stejně „hodnotné“ a „kvalitní“. A jedné z těch otázek se zmínil, že ho baví nasírat lidi, a proto to dělá, mimo jiné, i tady. Druhého dne ho poslal do zadnice Kelt, že když tady úmyslně vytáčí lidi, tak se na něho víš co.

Já už docela dokážu odlišit „hodnotné“ a „kvalitní“ otázky, za které, do určité míry, opravdu nemůže. Typickým příkladem je ta stran vraždy psychiatra. On opravdu asi nikdy nepochopí, v čem je problém, a za to opravdu nemůže. A přesně proto by neměl pobíhat svobodně po světě, ne kvůli tomu, že vybírá drobné z automatů, nebo sbírá flašky lahve, ale kvůli tomu, že jednou si myslel, že ho soused pomlouvá a naháněl ho, aby ho mohl za to zavraždit. Jasně, je to loser, je pomalý, unavený, a v tu chvíli mu, navíc, „hráblo“ nad jeho obvyklý standard, takže dříve, než souseda našel, tak se unavil a vrátil se domů, a pak mu nějak došlo, že mu hrabalo (i o tom nějak mluvil s psychiatrem). Ovšem v tu chvíli byl reálně nebezpečný svému okolí.

Je otázkou kdy, nikoli jestli, něco takového nevykoná, protože ten jeho stav se, i za tu relativně krátkou dobu, co jsem tady, rasantně zhoršuje.

Opravdu si myslíš, že by takové věci měli být nuceni lidé číst tady, nebo na nějakém obdobném webu? Já si to nemyslím, konec konců to není ani zamýšleným účelem těchto stránek. To není něčí osobní deníček, nebo zpovědnice, ani online skupinová therapie, ani poradna pro psychiatrické pacienty. Psal mu to tady už téměř každý, pokud se dobře pamatuju, minimálně Cappuccino, Malvína, Kelt, o Elkonovi a Drapovi ani nemluvě. Podle všech indicií se zdá, že jeho to těší, že jakákoli pozornost lepší, než žádná pozornost.

Tak když už mu to nejde ukázat jinak, volím satiru. Minimálně mne to docela baví, a jak vidno, je to i docela kvitované.

Akriti Verma

Příspěvek smazán administrátorem.