annas

Stalo se vám někdy, že jste při úderu do hlavy viděli hvězdičky? Čím to asi je?

Já jsem v létě zakopla o šnůru sekačky a narazila hlavou do zdi. Obrovská rána. Opravdu se mně zajiskřilo v očích. Musela jsem na rentgen, vše v pořádku. Ale trvalo dlouho, než bolest hlavy pominula.

Nejlepší odpověď
vagra

Když se člověk uhodí do hlavy, protřepe se v oku sklivec (průhledná rosolovitá hmota vyplňující oční bulvu) a podráždí sítnici, na niž přiléhá. Sítnice je smyslovým orgánem oka – vysílá do mozku informace o světelných podmínkách, barvách a jejich intenzitě. Když ji sklivec „polechtá“, vyšle sítnice do mozku signál,který vyhodnotíme většinou jako světelné pruhy, záblesky, jiskry či jiné útvary."

Zdroj: zkráceno z-http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=376

Další odpovědi
anonym

tak to jste měla štěstí že jste si nepřivodila otřes mozku,jinak to že vidíme při nárazu hvezdičky má prý spojitost s očima,asi to nebudu umět vysvětlit jako moje doktorka,taky jsem se jí na to jednou ptala,pokud prudce zatřesete hlavou,nebo je náraz či stačí silnější promnutí očí,pohnete tak očnicemi a ty neumí dost rychle zareagovat

Miroslavst

Já se tady buším do hlavy a hvězdičky nevidím. teda alespoň od některých (rofl).

Čím to bylo, něco jako malý otřes mozku.

iceT

V mém rodném městě máme na jednom hřišti obyčejnou houpačku z dost silné železné trubky a jsou na ní přivařené sedátka.Houpačka ovšem má ješte tu funkci,že se na ní nedá jen houpat,ale i s celým zařízením se ještě dá otáčet kolem dokola.
V zemi je vidět rýha jako hranice,kde je nebezpečné stát.Kdysi jsem od té houpačky odcházela a nedávala pozor a jak byla roztočená,tak jsem dostala takovou šupu do týla,že se ještě dnes divím,že mi hlava nepukla.
V noci jsem se pak bála usnout,aby se mi neudělo špatně a abych se neudusila,protože kamarádky mi říkaly,že můžu mít otřes mozku a že ve spaní se mi může zvednout žaludek.Nestalo se nic,spala jsem pak zabitá a následky to asi nezanechalo…:-)

panenka

Ano stalo před 9 lety to jsme spravovaly domeček a celý vnitřek a WC jsme měly ve dvoře (kadibudku) která tam zůstala po majitelích před náma.Jednou jsem šla na záchod a zapoměla se zohnout a třískla jsem se hrozně do hlavy taky se mě nic naštěstí nestalo.Manžel tehdy který se na mě díval oknem se hned začal hrozně smát ale předemnou nic najevo nedával .Až po půl roce mě to řekl že mě vyděl a že se mě smál ten moment jsem myslela že ho chytnu a něco mu udělám opičákovi.

hanulka11

já měla v puse úplně sladko ,to jsem ale narazila hlavou to železného překladu fuj …do smrti na to nezapomenu. Ale dobře to dopadlo.

Terryle

Mně se to nestává při ráně do hlavy, ale když se někdy prudce zvednu. Jednou to byla fakt síla, málem jsem sebou praštila zpátky a hvězdičky lítaly jako vzteklý – to jsem je viděla poprvé v životě. Byly duhový, jiskřily a měnily barvu a klikatě mi běžely před očima odspod nahorů. Vlastně byly hezký :o) ale znova jsem to nezkoušela.
Je to prý pohyb jakejchsi pidičástic v oku.

Pantata

Asi takhle.Jak jsem koupil prodávám.Do očí neustále padá prach mikroskopický částečky který se usazují okolo víček a při prudkým pohybu vám jezdí nahoru a dolů a jelikož je nezaostříte tak vidíte něco co vypadá jako hvěždičky..mrkejte a budou jezdit nahoru a dolů.A fakt to tak je…no divočina