kamuska

stálí ptáci ??

Co to znamená…?? děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jsou to ptáci, kteří u nás jsou nejen v létě, ale i v zimě. Prostě jsou tu stále. Neodlétají do teplých krajin.

Další odpovědi
quentos

opak stěhovavých… i přeneseně, nejen ti opeření ;{))=

chucky

STÁLÍ ptáci nikam neodlétají. Většinou jsou vázány na člověka, zůstávají v jeho nejbližším okolí. Patří mezi ně vrabec, hrdlička, straka, sýkorka nebo koroptev. Po vyhnízdění se nová mláďata stěhují maximálně o několik kilometrů od svého rodného hnízda, aby získali své vlastní teritorium. Jejich rodné teritorium zůstává jejich rodičům.

HerbiG

jsou to ptaci,kteri u nas jsou furt,tedy dokud nezemrou :D,proste neodletaji do teplych hrajin

Ajadom

Stálí ptáci jsou ti, kteří celý rok žijí v oblasti hnízdiště nypř.vrabec,straka.

Další jsou přelétaví ptáci, kteří se mimo dobu hnízdění potulují po větším území např.jako stehlík.

Poslední tažní ptáci postupují 2× ročně dlouhé, přesně směrované přelety, opouštějí areál hnízdišť a opět se do něj vracejí jako špaček, čáp, vlaštovka.