Avatar uživatele
anonym

Proč létá sova v noci?

Zajímalo by mě, proč sovy létají v noci. Co je k tomu vede?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Zuzik před 5289 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
blesk26

Je to zajímavé, ale údajně létá v noci, protože se bojí ostatních dravců, kteří létají ve dne. Má oči vepředu, což jí sice zúžuje zorný úhel, ale na druhou stranu díky tomu vidí lépe v noci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Krugerka

Sova pálená je stálý pták s noční aktivitou. V letu vydává dlouhé, protáhlé „chryií“, samice na hnízdě osobité chraptivé zvuky. Mláďata škemrají o potravu sípavým chrápáním, které je v noci slyšitelné na velkou vzdálenost. Pokud se cítí ohrožena, obvykle se vrhne na záda a začne mlátit svýma silnýma nohama s ostrými drápy, což se obvykle jeví jako efektivní obrana.Sova pálená má charakteristický elegantní let. Podobně jako ostatní sovy létá i ona nízko a velice tiše, k čemuž jí napomáhá i drobné zoubkování na předních letkách, které rovnoměrně přenáší proud vzduchu přes celé křídlo. Přesně zaměřit kořist i v úplné tmě ji umožňují skvěle vyvinuté smysly, zvláště pak sluch, který dokáže zachytit i kořist, která je několik centimetrů pod sněhem, půdou nebo pískem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luicy

Ano, je to tak. Létá v noci, protože má velmi tichý let a tak může své denní nepřátele ulovit, kdyby chtěla. Ve dne ji ostatní dravci napadnou, protože by jim mohla krást potravu a kořist. Není pravdou, že ve dne nevidí! Je pouze opatrná :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Lépe se jí orientuje :D

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek