JájsemRaibek

Stáhli byste si appku s názvem Odpočet? – Strach nebo klid?

Dívám se film, který se jmenuje Appka/Stáhni a zemřeš.
V krátkosti obsah filmu: Mladí si stáhnou aplikaci, která jim ukáže kdy zemřou, někomu se zobrazí roky, někomu jen dny, popř. hodiny či minuty zbývajícího času. Jasný pohoda, ale jen do té doby, dokud podle odpočtu opravdu nezemřou.
No moje zvědavost byla silnější a tak jsem se schválně koukl na Obchod play a tato appka je tam ke stažení.
Otázka zní:
Mám si ji stáhnout nebo se na to vykašlat? Co vy, stáhli byste si tu aplikaci?

Nejlepší odpověď
Malvína

Ne že bych tomu úplně věřila, ale takové věci jsou dost ošemetné. Co kdyby mi to ukázalo, že mám poslední den? Ježíš! Já bych si ho vůbec neužila tak, jak kdybych tu appku neměla. Jen bych se stresovala a odpočítávala minuty. Nene, do toho bych nešla. A stejně… film je film. Na appce ti to ukáže dalších krásných 30 let, ale druhý den blbě koukneš u silnice a BUCH… jsi k.o. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Klidně stáhl, ale jen tak pro zábavu. Co ještě lidi nevymyslí… Ale kdyby opravdu někdo dokázal nahlížet do něčeho, co ještě neexistuje (což je blbost), tak bych si ji nestáhl. Nechci vědět, kdy zemřu. Až se čas nachýlí a bude chtít sfouknout mou svíčku, poznám to sám.

anonym

Nestáhl, ne ze strachu že se to splní, vím že tyto aplikace jsou pouhé randomizéry přeplněné reklamami, ale prostě právě proto že jsou to pouhé randomizéry přeplněné reklamami bych to nestahoval, je to ztráta času a mobilních dat, bez ohledu na tom co o tom říká nějaký hloupý film.

briketka10

Propánajána nikdy. Taková appka by mi pořádně zkomplikovala život :(

VeRe1983

Zcela jistě nestáhl, protože byť v mobilu nemám sociální sítě ani cokoliv, co by šlo napadnout a zneužít, vybírám si pečlivě stažené appky. A podmínkou je věrohodný původ resp. vývojář. Nicméně jde-li o princip významu aplikace, tak bych si ji klidně stáhl. Nebojím se smrti, bojím se akorát umírání potažmo bolesti. A klidně bych vyměnil dlouhý, zbytečný a šedý život který skončí kdykoliv za kratší s tím, že jeho konec bude znám. Abych si mohl vyřídit veškeré záležitosti a nebýt momentem úmrtí pozůstalým na obtíž, krom odeslání těla na kremaci a rozprášení.

Bobek 2

Býval jsem kdysi skeptický vůči všemu šarlatánství, ale jednou se mi stalo, že mi kamarád (sám je zaměřen taky spíš vědecky než „duchařsky“) půjčil do ruky siderické kyvadélko, a ono k mému velkému překvapení fakt nějak fungovalo. Ne nějak mlhavě, nejasně a sporně, ale tak jednoznačně a výrazně, jako člověku v rukou fungují třeba magnety, když se přitahují nebo odpuzují. Kamarád to ovlivňovat nemohl, protože své myšlenky jsem neříkal nahlas ani je nijak nedával navenek najevo.

Samozřejmě si nemyslím, že jde o „věštění“ – spíš že jde o něco na způsob detektoru lži, nějakou fyzikální metodu, která „zviditelňuje“ něco z vnitřního psychického stavu, nějaká „energetická pole“, která ještě neumíme popsat, nebo nějaké svalové mikrovibrace, bůhví. V zásadě je to nějaký předmět na provázku, ale nerozumím tomu, z jakého musí být materiálu. Nejobvyklejší způsob použití je směr, jakým se kyvadélko spontánně roztočí na klasické otázky typu „ano“ a „ne“. Mně fungovalo opačně, než by měl být ten obvyklý způsob – tedy z tohoto hlediska jsem asi nějak inverzní, něco jako levák. Ale prý to tak je běžné.

Je zajímavé, že když jsem zkoušel nějaké takovéto „choulostivé“ otázky týkající se života a smrti, tak ta visící kulička zůstala dál nehnutě na místě jako přibitá, ale ten provázek se viditelně rozechvěl jako struna od kytary – kdybych se o něco takového pokoušel vědomě, nikdy se mi to nepovede. Prostě mi ten přístroj s velkým úsilím „odmítl“ odpovědět, což je nespíš fyzikálním odrazem toho, že moje psychika má (nebo tehdy měla) velký blok si takové otázky vůbec připustit. A asi to tak u zdravého člověka má být.

Nikdy později už se mi ten pokus nepovedlo zreprodukovat. A i když jsem pak ještě několikrát nějaké siderické kyvadélko znovu viděl, nikdy už mi nepředvedlo nic, co bych si neuměl vysvětlit jako pouhou iluzi nebo klam.

Appka „odpočet“ určitě může fungovat nějak tak, jako Koudelkovi z filmu „Jáchyme, hoď ho do stroje“ fungoval kondiciogram. Ale pozor na chebnú elektronku é třenást.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=JvcGCpot5BQ

Ametyst

Nestáhla. Ale připomnělo mi to jeden skvělý film s Justinem Timberlakem a Amandou Seyfried: In Time. Vyměřený čas. https://www.csfd­.cz/film/281357-vymereny-cas/prehled/

briketka10

Mimo otázku
mimochodem zajímavý horůrek už si ho stahuju a jsem na něj zvědavá :))

JájsemRaibek

No není to špatný, sice je to horor a ďábel a to moc nemusím, ale šlo to.

briketka10

mám velký titulky, tak fajn..
A viděl jsi film Uteč? docela dobrý..