Avatar uživatele
anonym

Společné prostory - elektřina

Faktura ze elektřinu ve společných prostorech se rozpočítává na byty nebo na lidi?Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3928 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Jsou různé varianty jak klíčovat ´společné´ náklady:
- podle počtu OSOB (zpravidla se tak děje u spotřeby vody, kde nejsou podružné vovoměry NEBO u spotřeby elektr.energie ve společných prostorách)
- podle počtu BYTŮ (zpravidla se tak děje u různých notářských a jiných fixních poplatků, které se vztahuji k bytu a je jedno kolůk zde žije osob)
- podle velikosti PODLAHOVÉ PLOCHY (zpravidla se tak děje u oprav v bytech, které hradí majitel domu - výměna oken, opravy komínů, atd. a nebo oprav týkající se celého domu nebo pozemku...)
- podle VLASTN.PODÍLŮ (v podstatě to samé jako podlah.plocha)

Rozhodující je na čem se všichni spoluvlastníci dohodli předem nebo v případě nájemců, jak je tato otázka upravena v nájemní smlouvě nebo souvisejících interních předpisech (domovní řád, smlouva o správě domu ap.)

Ze své praxe dooporučuji jednoduché pravidlo, a to VŠECHNY společné náklady (vyjma spotřeby vody) klíčovat "vlastnickým podílem nebo podlah.plochou".

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pastel.ka

Jde o to, jak to kdo chce řešit.
V našem SVJ jsme si odsouhlasili, že platíme zálohy na společné osvětlení s výjimkou dětí do 4 let.Není zde totiž předpoklad, že by dítě samo někde chodilo a s svítilo bez doprovodu rodičů.
To samé s vodoměry, kdo má vodoměr, tomu udělám odečet a zbytek se dělí poměrově na osoby. Záleží ale na stanovách a na dohodě společenství vlastníků.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada