společné prostory

Dobrý den, v družstevním domě, kde jsem nájemcem a vlastníkem bytu, je prostor těsně nad mými vchodovými dveřmi společným prostorem, kam si může soused i přes můj nesouhlas, pověsit půlmetrovou ohyzdnou skříň, která je údajně na „svič“ Pilsfree.
Nechápu, proč si ji nezavěsil nad svá futra bytu. Já o Pilsfree zájem nemám.
Můj nesouhlas odmítl s tím, že se jedná o společné prostory. Děkuji

Odpovědi
kazisvět

Pro jednání o umístění switche ve společných prostorách není rozhodující názor vašeho souseda ani váš, ale je třeba se obrátit na představenstvo družstva, aby vydalo souhlas/nesouhlas s umístěním zařízení ve společných prostorách. Samozřejmě pokud nebude kterákoliv strana s rozhodnutím představenstva spokojena, je možné řešit soudně.

Fridolinek

Nazáleží ani na něm, ale ani na Vás je nutné aby rozhodlo sdružení nájemníků, příp. bytové družstvo, které (alespoň u nás) dlouhodobě věci uložené na chodbě netoleruje.