Bucpet

Špatný steh na overlocku, co s tím?

Mám pětinitný overlock Yamato. Používám pouze tři nitě- řetízek zatím nepotřebuji. Z horní strany je steh pěkný ale ze spodu provazuje, teď začal i vynechávat steh a trhá se horní nit. Zkoušela jsem vyměnit jehlu a moc to nepomohlo. Poradíte někdo? Předem dík.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je volný spodní část stehu, je třeba došponovat horní nit. Pokud se trhá a je vyměněna jehla, zkus vyměnit nit a zkontrolovat celé napnutí horních nití.

Bucpet

Vyzkouším ho znovu celý vyčistit. Na druhou stranu se mi zdá že horní nit je oproti spodním utažená hodně. Navíc se to asi vše ještě zhoršilo výměnou jehly. Zkusím koupit novou jehlu tyhle jsou sice nepoužité ale dost staré. Uvidíme jak to dopadne. Děkuju za odpověď

ReHu

Že jsou jehly staré, nevadí. Jde o to, jestli jsou opotřebované – tupé.
Někdy stačí jehlu malinko pootočit.