zjentek

Kdo a kdy rozhodl o tom, že mezera mezi písmeny/znaky bude taktéž považována za znak?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tak jistě to nwm, ale předpokládám, že to má souvislost s tím, že i tu mezeru bylo třeba do matrice vysázet, stejně jako písmeno. Nejpozději ale v době vzniku výpočetní techniky, bo každému znaku bylo třeba přidělit hodnotu. (např. ASCII)

Další odpovědi
elkon

Nejspíš od doby vynalezení mobilu, tam se v SMS hlídal počet znaků.

zjentek

quentosi ovšem úpravou otázky prakticky zničil's ilustraci, která to dokazovala 🤷‍♂️