Rokio

Souhlasíte, že pokud člověk není nebezpečný (sobě, ani okolí) a normálně pracuje, tak je jeho věc, jestli se bude léčit?

Podle zákona platí, že nikdo nemůže být donucen k léčbě, pokud nikoho neohrožuje. Já k tomu ještě přidávám bonus, že daný člověk musí pracovat.

Není to ode mě chvályhodné, že se chovám nad rámec zákona? Ve své podstatě nabízím něco navíc (tu práci) a dobrovolně se tak omezuji ve prospěch ostatních lidí.

Odpovědi
da ny

Ano,
za předpokladu, že se nejedná o psychické onemocnění, o psychiatrickou diagnozu.