Avatar uživatele
hapiky

Souhlasíte s tím, že mlčení je někdy tou nejlepší odpovědí?

Je to výrok Dalajlámy, má svoji hloubku.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, Kepler před 2622 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na okolnostech, o co jde..

Potvrzují to i slova M. Horníčka: „Někdo mlčí, protože neví, a někdo mlčí, protože ví své.“

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Souhlas všech by pro tebe znamenal zero odpovědí, takže jsem si v tomto případě dovolil nesouhlasit ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Ano.
Když skoro celý den nesedím přilepená
na odpovědích souhlasím, proto mlčím
a nevidím všechny otázky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

V určitej moment, kde se to nehodí, a víme, že by mohla přijít přestřelka. Tak jo.
--- Jinak dalajláma nedalajláma, odpověď si zaslouží každá otázka.

Stejně se každá věc musí vyřešit, pro pořádek, mlčení to akorát oddálí.

Na odpověď odpovídám – nesouhlasím…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukyn0

Určitě. Kolikrát má lepší následky mlčení než vyřčení upřímných slov…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Míníš tím asi v životě? Nesouhlasím, nemlčím a mluvím o všem upřímně, až příliš, tím pádem asi pro někoho někdy i nepříjemně. Ale jsou lidi, kteří preferují mlčení před vyjádřením svého názoru. Když přijedu na vesnici, jsem vždy šokovaná, k čemu všemu lidi mlčí a pak za zády dotyčného pomlouvají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Souhlasím i s tím, že v některých případech to platí i u dotazů. Obdobné je to i u tohoto. K čemu tri poslouží taková informace?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Pokud je to výrok Dalajlámy, jde o hlubokou filozofii, pak ano, má pravdu.Ale existuje reálný život, v kterém se to někdy hodí a někdy vůbec ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Ano, mlčením se dá říct hodně. Vzpomínám si na jednoho ze svých někdejších šéfů – cholerika, který měl ve zvyku ve vypjatých okamžicích říkat nám podřízeným jako reakci na naše námitky: „Tak já sem asi blbej, že jo?“ Vždycky se našel nějaký dobrák, který mu to vyvracel např. slovy: „Ale ne, tak to není, resp. takhle jsme to nemysleli, atp.“ Jednou na tuto otázku nedostal odpověď – bylo ticho. Zoufale běhal po dílně od jednoho k druhému a stále se ptal: „Tak já sem asi blbej, že jo?“ Aniž bychom se před tím nějak domlouvali, všichni jsme hrobově mlčeli. Když ho to přestalo bavit, odešel zcela zlomen do své kanceláře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To je právě diskutabilní. Někdy? Ale kdy konkrétně a v jaké situaci. Někdy je dobré mluvit, někdy mlčet. Máme české přísloví, Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Nevím, při jaké příležitosti to Dalajláma řekl. Ale mlčení není odpověď. Odpovědí je reakce tvého těla, ty můžeš mlčet a přitom se usmát, zamračit se a pod a to je také odpověď.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
redy

Na otázku má bejt 🙂

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Podobné přísloví: Mluviti stříbro, mlčeti zlato

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

No jo, ale jiné zase říká: Líná huba, holé neštěstí 🙂

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

orwell: Líná huba… se říká ve spojitosti s obavou se někoho na něco zeptat, či žádat vysvětlení.

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Tak sis hezky pokecal.
A můžeš jít filozofovat..

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

A co bys řek, já to tebe kamenem a ty do mě chlebem. 🙂
Nebo tak nějak to je…

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

redy: To je něco jiného. Něco jako: Moudřejší ustoupí, neboli: Velikost člověka není v síle odplaty ale v schopnosti usmíření.

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek