hapiky

Souhlasíte s tím, že mlčení je někdy tou nejlepší odpovědí?

Je to výrok Dalajlámy, má svoji hloubku.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na okolnostech, o co jde..

Potvrzují to i slova M. Horníčka: „Někdo mlčí, protože neví, a někdo mlčí, protože ví své.“

Další odpovědi
zjentek

Souhlas všech by pro tebe znamenal zero odpovědí, takže jsem si v tomto případě dovolil nesouhlasit ;)

briketka10

Ano.
Když skoro celý den nesedím přilepená
na odpovědích souhlasím, proto mlčím
a nevidím všechny otázky.

redy

V určitej moment, kde se to nehodí, a víme, že by mohla přijít přestřelka. Tak jo.
--- Jinak dalajláma nedalajláma, odpověď si zaslouží každá otázka.

Stejně se každá věc musí vyřešit, pro pořádek, mlčení to akorát oddálí.

Na odpověď odpovídám – nesouhlasím…

Lukyn0

Určitě. Kolikrát má lepší následky mlčení než vyřčení upřímných slov…

pusinka50

Míníš tím asi v životě? Nesouhlasím, nemlčím a mluvím o všem upřímně, až příliš, tím pádem asi pro někoho někdy i nepříjemně. Ale jsou lidi, kteří preferují mlčení před vyjádřením svého názoru. Když přijedu na vesnici, jsem vždy šokovaná, k čemu všemu lidi mlčí a pak za zády dotyčného pomlouvají.

Drap

Souhlasím i s tím, že v některých případech to platí i u dotazů. Obdobné je to i u tohoto. K čemu tri poslouží taková informace?

Danina65

Pokud je to výrok Dalajlámy, jde o hlubokou filozofii, pak ano, má pravdu.Ale existuje reálný život, v kterém se to někdy hodí a někdy vůbec ne.

orwell

Ano, mlčením se dá říct hodně. Vzpomínám si na jednoho ze svých někdejších šéfů – cholerika, který měl ve zvyku ve vypjatých okamžicích říkat nám podřízeným jako reakci na naše námitky: „Tak já sem asi blbej, že jo?“ Vždycky se našel nějaký dobrák, který mu to vyvracel např. slovy: „Ale ne, tak to není, resp. takhle jsme to nemysleli, atp.“ Jednou na tuto otázku nedostal odpověď – bylo ticho. Zoufale běhal po dílně od jednoho k druhému a stále se ptal: „Tak já sem asi blbej, že jo?“ Aniž bychom se před tím nějak domlouvali, všichni jsme hrobově mlčeli. Když ho to přestalo bavit, odešel zcela zlomen do své kanceláře.

Kelt

To je právě diskutabilní. Někdy? Ale kdy konkrétně a v jaké situaci. Někdy je dobré mluvit, někdy mlčet. Máme české přísloví, Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Nevím, při jaké příležitosti to Dalajláma řekl. Ale mlčení není odpověď. Odpovědí je reakce tvého těla, ty můžeš mlčet a přitom se usmát, zamračit se a pod a to je také odpověď.

redy

Na otázku má bejt 🙂

hapiky

Podobné přísloví: Mluviti stříbro, mlčeti zlato

orwell

No jo, ale jiné zase říká: Líná huba, holé neštěstí 🙂

hapiky

orwell: Líná huba… se říká ve spojitosti s obavou se někoho na něco zeptat, či žádat vysvětlení.

briketka10

Tak sis hezky pokecal.
A můžeš jít filozofovat..

redy

A co bys řek, já to tebe kamenem a ty do mě chlebem. 🙂
Nebo tak nějak to je…

hapiky

redy: To je něco jiného. Něco jako: Moudřejší ustoupí, neboli: Velikost člověka není v síle odplaty ale v schopnosti usmíření.