zjentek

Souhlasíte s názorem, že mysl je sama kvantová podstata reality?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tedy… Takto formulovaný dotaz mi nedává žádný smysl. A ač se přikláním k tomu, že podstata toho, čemu říkáme „realita“ má HODNĚ co dočinění s kvantovou mechanikou a jejími zákonitostmi (včetně toho, „jak mysl funguje“), tak bych dotaz přeformuroval smysluplněji. 😉 🙂

Další odpovědi
Tonda Káňa

To nevim, já tomu nerozumim, ale Roger Penrose, učitel Stephena Hawkinga se něčím takovým zabývá. Doporučuji nastudovat. Taky se tím u nás zabývá Honza Rak, na YouTub má hodně přednášek.