zrzounka

Sojová svíčka a esenciální oleje

Zdravíčko, mám tu ručně dělanou svíčku ze sójového vosku – jen sojový vosk. Napadlo mě, jestli bych si tam nemohla kápnout trochu esenciálního oleje, do toho již rozehřátého vosku. Je to bezpečné?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Nápad je to hezký, ale pro 100% esenciální oleje není vhodný záhřev kvůli jejich těkavosti a prakticky ihned se spálí, ze svíčky se bude chvíli kouřit černě a bude po srandě. Takže je to škoda peněz a cenného materiálu. Pro nejlepší benefity EO doporučuji zakoupit difuzér (do tisícovky určitě seženete), nebo si vyrobit masážní olej, či přidat pár kapek do koupele (s trochou oleje či medu, jinak vytvoří jen oka na vodě).

JežíšKristus

Otázka končí otazníkem. Okamžitě zabanovat.
:)

zrzounka

Díky :). Odpověděl už RyuzakiKate

df

Škoda, že nevím odpověď. Rád bych odpověděl na jednu z mála otázek, které zde na tyto stránky patří.