Kryšpín

Snažila se ČR a její představitelé urovnat konflikt mezi RF a UA či nikoliv?

Článek 1 Severoatlantické smlouvy.
Všechny členské země se budou snažit urovnávat všechny konflikty mírovou cestou a zdržet se hrozby silou.
JF. Kennedy to pochopil před 60 lety, když se nepodaří sjednat mír, tak válka zničí lidstvo.

Nejlepší odpověď
da ny

Některé státy aliance se snažili o mírová jednání, zprostředkovaně. Snažila se na počátku i Francie (jednání s Putinem).
Ti dva „paličáci“ měli zásadní problém usednout k jednomu stolu a jednat (Rusko x Ukrajina).
Mám však dojem, že vláda ČR se příliš neangažovala. Fiala měl od samého začátku oči podlité krví a od počátku s Polskem „tlačili“ na Ukrajinu hlavně zbraně. Hned „vedl válku“.
Plus další, humanitární pomoc našeho státu a různých organizací, jedinců..
Nejen Německo s podporou zbrojení otálelo.

Další odpovědi
aliendrone

A PROČ by jako měla? Konflikt, který vypukl (nikoliv „zákeřně znenadání“, jak se nám dnes snaží namluvit) je důsledkem usilovné snahy západu, především USA. Do VLASTNÍCH báboviček se NEKOPE, to nevíš? 😐

Drap

Samozřejmě. Dodávali jsme tam spoustu zbrání, naši představitelé vyzívali k poražení Ruska a tak podobně. Toto však nebudeme hodnotit my, ale naši představitelé, kteří věří, že dělají vše nejlépe možné.
Osobně bych si však nemyslel, že dodávkami zbraní, cvičením vojáků a podobně mohu ukončit válečný konflikt. Ale to je dnes běžné. O míru se právě bude jednat bez přítomnosti Ruska.

Ametyst

Západ je v takovém loji, že se jeho vůdci zamilovali do válčení, na které se svedou všechny průšvihy ekonomické, politické, sociální.....Srdcem globalisti, je jim jedno, že své obyvatelstvo zadlužují a vedou do chudoby. Mír se stalo sprostým slovem.

Samtibalfars

Vzhledem k tomu že dodnes lžou o důvodu konfliktu je jisté i jak velkou snahu vložily do mírového jednání.

Na Wikipedii je jasně napsáno že Rusové šli na pomoc Krymu protože je o to Krym požádal.

dusanharslin

Politická reprezentace se sice nesnažila, ale obyčejní lidé se snaží… Včera mě pobavilo, že „vládní“ Radiožurnál zahrál tento song https://youtu­.be/hxoiowdjY_o a týpek to ještě věnoval panu Zelenému z Kyjova 😁

Kryšpín

Podle mého odhadu těžko se v tom orientovat, když jsem četl UA Prawdu tak RF přes 200 tisíc nebožtíků UA 20 tisíc, mrkl jsem do Austria médií tam to bylo jinak.
Ovšem vcelku starší zbraně jdou na odbyt, zbrojovky jedou na sto procent, RF a UA si vyměňují pravidelně zajatce, USA váhá dodat UA F 16, RF hrozí jaderným arsenálem ale hlavně každý týden vedou tajné služby USA a RF dlouhé diskuze.

Dochy

Samtibalfars:
Rusové šli pomoci Krymu přes Kyjev?
Hmm to jsem jako turista se svýma zkratkama docela břídil.

Dochy

Drap: Pokud vím, tak naposledy se zabránit konfliktu bez dodávek zbraní pokoušeli mocnosti v třicátém osmém.

Drap

A jak vidět, nevyšlo to tenkrát a ani dnes