Kepler

Smažíte kapra klasicky v trojobalu, nebo si ho upravujete jinak?

Já nemám odvahu zkoušet to jinak, protože mi to takhle moc chutná. Jestli máte jiné vyzkoušené recepty, sem s nimi!

https://pixaba­y.com/cs/photos/zah­radn%C3%AD-show-marktredwitz-kapr-2327694/

Nejlepší odpověď
hapiky

My jsme to minulý rok také různě zkoušely a nebylo to ono. Není nad smaženého!

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nijak, kapra ne, já se držím pravé české klasiky a to vepřového (kapr se na náš vánoční stůl dostal cca před sto lety jako podpora prodeje českých rybářů) …

Ametyst

Porce kapra dám nejdřív do marinády. Tady improvizuju, nikdy není stejná. Obvykle je základem buď pivo nebo worchester.

nyjono

Jen do mouky.
Trochu osolené.

Arne1

radši klasiku

aliendrone

Já ho nežeru (vadí mi kosti a popravdě mi moc nechutná oproti řízku), ale zbytek rodiny až na synovce jo, takže se kapr smaží – a to klasicky v trojobalu. :)

da ny

Když vánočního kapra, tak smaženého v trojobalu, bez kůže, filety = řízky. Nikdy ne podkovy :/
O kapra během roku moc nestojím (pstruha nemám ráda), ale chutná mi osolený, potřený česnekem, obalený v mouce s trochou červené papriky. Pečený v troubě.