Avatar uživatele
Pokročilý

Slyšel jsem, že-

-jeden pes u nás ve městě se prudce přiotrávil. MVDr nemohl zjistit čím a jak. Tak byl odvezen do většího města a tam taky nic. Až když se majitele ptal MVDr jestli někde něco nesnědl, tak mu řekl, že na zahradě, kde byl pes, našel rozkousaného netopýra. A hned se vědělo o co jde. Údajně jsou netopýři prudce jedovatí pro psa. Vzali si ho ke specialistům a na dotaz majitele, jestli bude něco platit, tak že je to zdarma, protože musí zjistit proč tomu tak je. Co si o tom myslíte? Je tady nějaký MVDr, aby mi k tomu mohl něco říct? Já jen, že mám taky psa a nedávno jsem narazil při procházce taky na netopýra co ležel v poklidu na zemi a můj ho chtěl "očichat" ale nepustil jsem ho..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nic podobného jsem zatím neslyšel, ani MVDr, u kterého pracuji.
Osobně se domnívám, že netopýr spíše mohl kýt kontaminovaný nějakou jedovatou látkou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Netopýr je nebezpečný tím, že může být nositelem viru vztekliny, která se jinak
u nás už několik let u volně žijících zvířat nevyskytuje. Výjimkou jsou právě netopýři .
Psi, u kterých je očkování proti vzteklině povinné a kočky i fretky, u kterých je očkování žádoucí (a povinné při cestování do zahraničí) se nenakazí ani při kontaktu s nemocným zvířetem (netopýrem).
Netopýři jsou tvorové soumračné a noční aktivity a ve dne se lze s nimi setkat jen velmi vzácně. Jsou za denního světla dezorientovaní a téměř bezbranní, jsou proto pro psy, kočky a jiné lovce snadnou kořistí. Pro psy a kočky je netopýr tvor mezi myší a ptákem, takže málokterý neprojeví zájem.
Nebezpečným nositelem viru vztekliny je netopýr spíš pro lidi, viz. odkaz:

http://www.biovetapets.cz/…

Kopie části článku:

Vzteklina
star1- 1star2- 1star3- 0star4- 0star5- 0


Pacient se vzteklinou
Vzteklina (rabies, lyssa) je virové infekční onemocnění, které se šíří z divokých i domácích zvířat. Jakmile propuknou klinické příznaky, je choroba vždy smrtelná.[1]
ČR je od roku 2004 považována za „Rabies-free“ (v ČR se vzteklina nevyskytuje). V ČR se lze setkat s importovanou vzteklinou nebo se vzteklinou po kousnutí netopýrem. Zvýšené riziko vztekliny je při hranicích s Polskem a Slovenskem (tyto země nejsou „Rabies-free“).
http://www.szu.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

to jsem neslyšel, ale dobrá prevence proti tomu je pravidelně krmit psa odpovídající dávkou potravy, to aby automaticky nesežral kdejakou mršinu

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Ze tvé otázky se mi nejvíc líbí formulace "slyšel jsem". Zcela nostalgicky to ve mně vyvolalo vzpomínky na "agenturu JPP (jedna paní povídala). Nesmíš věřit všemu, co kdo povídá, protože lidi strašně, ale opravdu strašně kecají.

Avatar uživatele
Bronzový

Hamon

Mně zase "MVDr nemohl zjistit čím a jak. Tak byl odvezen do většího města a tam taky nic." Netušil jsem, že inteligence závisí na velikosti obce...

Avatar uživatele
Zlatý

badisko

Uz ty houby nezer... leze ti to na mozek netopyr muze byt nemocny a nee jedovaty ...

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1242
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 377
Zlatý annas 343
Zlatý ReHu 310
Zlatý marci1 298
Zlatý hanulka11 296
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 263

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.