Kuba K

Musím se u německých slovíček učit taky pád? člen a plurál?

Ahoj, musím se když se učím německá slovíčka učit taky pád? Musím se naučit člen a plurál.
Díky

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Slovíčka – němčina

Nejlepší odpověď
annas

Z vašich dotazů je vidět, že byste potřeboval někoho,. kdo vám vysvětlí principy německé gramatiky, význam členů i pádů, k nimž se vážou určité předložky.

Přece v češtině se také skloňuje, rody jsou vyjádřeny sice jinak, ale přece neřekne, že chlapec běhalo s dívka na hřišti. Tak by to vypadalo i v němčiny, kdybyste neskloňoval.

Třeba se přihlaste do kursu on-line.
Mluvit neznamená jen umět slovíčka, ale tvořit i gramaticky správné věty.

Vysvětlení od lektorky němčiny

https://micha­elaskopalova.cz/cle­ny-v-nemcine/

Další odpovědi
Kelt

Nemusíš se to učit, stačí, když to poznáš. Ale to je základ pro tvorbu německé věty. Znám slovíčko a automaticky si zapamatuji, jakého je rodu, tedy jaký má člena jak se tvoří množné číslo a hned si na to vytvořím větu a použiji to a procvičím si tak všechny pády a přitom se také učím gramatiku. Nebo se to neuč a pojedeš do Německa nebo budeš číst německou knihu a nebudeš ničemu rozumět.

Edison

Tsss… Byste se divila, Annas. \U několikáté lekce jsem lektorce na otázku, se kterým pádem se pojí ptředložka… odpověděl: „Že by s prvním?“… Lektorka vyvalila bulvy a jestli si dělám srandu. Tak jsem jí polohlasně řekl, že u mě se věšechny předložky pojej s prvním pádem… Jsem myslel, že lektorku budem křísit… Když se probrala, ta jsem dodal, že přeci podle předložky poznaj pád, neasi…

annas

Učila jsem se němčinu, ale šlo o socialistické fráze.

Píši česky, i když je mám uložené v hlavě – Můj otec je dělník, moje matka prodavačka. Malý bratr je pionýr atd.

Když jsem v 90. letech navštívila Německo, moc jsem nerozuměla, protože vše znělo jinak. V Maďarsku jsem se aspoň na něco zeptala.