Ála Slávista

Počítá se jako velká chyba, když mám v maturitní slohové práci nelogičnost?

Zdravím všechny.
Dnes jsem psal maturitní slohovku, dlouho po napsání jsem byl v klidu ale pak mi docvaklo, že jsem tam napsal šílenou blbost.
Měl jsem téma vypravování, všechny postupy jsem dodržel, tudíž práce by se měla hodnotit. Avšak mám tam jsem obrovskou dějovou chybu.

Na začátku jsem napsal, že Marco se bál pirátů, jelikož mu o nich jako malému vyprávěl jeho táta děsivé historky, a na konci příběhu mám, že se Marco nikdy nepoznal své rodiče…

Asi chápete, že toto jaksi nedává smysl, jinak jak jsem psal, děj to má a styl vypracování to také splňuje. Myslíte si, že tato chyba bude velký problém? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na nesprávném místě. Myslím si, že nikdo z nás práce neopravuje, takže posouzení je jen a jen na tom, kdo práci bude hodnotit.

Navíc na dálku se nedá sloh posuzovat. Můj názor není rozhodující.

Další odpovědi
Rokio

U vypravování je hlavní, aby to mělo zápletku. Jinak se jedná o pouhé popisování děje a práce by byla ohodnocena nula body, což v tvém případě nehrozí.

Pokud tvá práce splňuje všechny požadavky na vypravování a má jen tento nedostatek, tak by to nemělo moc ovlivnit výslednou známku za tvůj maturitní sloh.

Každopádně bych tento dotaz na tvém místě prokonzultoval s tvým učitelem českého jazyka.

led

To, že Marco nepoznal rodičov sa nemusí biť s tvrdením, že „Marco se bál pirátů, jelikož mu o nich jako malému vyprávěl jeho táta děsivé historky“.
Ide o to, ako dokážete komisii, že Marco síce nepoznal rodičov a práve preto si ich vysníval. No a v jeho predstavách mu jeho táta rozpráva rôzne príbehy. Niečo na spôsob Pipi, dlhej pančuchy a jej rozprávaniach o pirátoch.