msi

Jak ukončit pracovní poměr pomocí datové schránky?

Dobrý den, chci skončit pracovní poměr zasláním výpovědi do datové schránky. Musím dokument vytisknout a podepsat se na něho a pak ho naskenovat a poslat? Nebo mohu bez ručního podpisu odeslat a stačí, že je to ověřeno tím, že to jde přes datovou schránku? Zároven prosím bez odpovědí ohledně podání osobně, prosím pouze odpovědi k věci, velmi děkuji.

Odpovědi
Drap

Obě varianty jsou možné. Nechal bych si ale při elektronickém zaslání potvrdit příjem

cochee

Drape, použití datové schránky namísto papírové zásilky „doporučeně“ usnadňovalo situaci s tím, že bylo lze zjistit, že příjemce zprávu četl, i bez nějakého extra potvrzení. Několik málo dní starou novinkou pak je institut doručení fikcí, jako u papírových zásilek, tzn. jakmile zpráva dorazí do datové schránky, považuje se za doručenou okamžikem, kdy se uživatel do datové schránky přihlásí – avšak pokud se tak nestane do 10 dnů od přijetí zprávy do datové schránky, tak desátým dnem se zpráva považuje za doručenou fikcí. To znamená, že de jure desátým dnem po odeslání výpovědi do datové schránky nejpozději je doručena, i když o ní zaměstnavatel neví (jeho problém, ostatně existuje systém notifikací o nové zprávě v datové schránce, takže nevědět o nové zprávě v DS je celkem „umění“…)

_Bůh_

Mám za to, že zaslání datovou schránkou nahrazuje ověřený podpis, takže by podpis byl nadbytečný, ale to si jistě vygooglíte, příp. zákon k datovým schránkám.
Jinak ukončit PP datovkou je hustý, to by mě ani nenapadlo. Skutečně žijeme v budoucnosti 😁
A nebylo by pro Vás možná lepší ukončení PP dohodou? Výpovědí budete muset ještě pracovat ve výpovědní době.