zett

Školní známka, ohodnocení, vysvědčení..doplním v popisu otázky.

Chtěla jsem se zeptat, nastal takový u mě takový problém. Na začátku druhého pololetí jsem psala tet který mi bohužel špatně vyšel, 5 jsem z něho dostala. Ten test jsem měla možnost si ho jednou opravit, opravit jsem si ho chtěla jenomže nastali jarní prázdniny tak jsem chtěla si to teda dopsat po prázdninách ale po prázdninách nastala karanténa a je až do teď. Tím pádem jsem ten test nemohla si dopsat. Zajímalo by mě, je možné že když z toho předmětu mám jen jednu známku tak jestli mě škola může nechat propadnout z jedné známky z toho předmětu kterou jsem si i chtěla opravit ale kvůli těmto komplikacím mi to nevyšlo. Učitelé samozřejmě dávají známky z různých úkolů a tak ale tato učitelka u které mi vychází tato špatná známka na vysvědčení, ta zrovna jediná zatím nic nehodnotí, takže nemám známku z čeho nahrabat.

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj, rozumím. Zkus kontaktovat svou učitelku a popiš jí problém. Z jedné známky by se skutečně neměla dávat finální známka. Ani učitelé to momentálně nemají lehké. Určitě se doberete řešení, tak se neboj jí napsat.

Další odpovědi
Edison

Rozpomeň se na další věci, kolem svých znalostí, jak ses projevovala, Tvoje učitelka o tobě toho ví nejvíc… Jsem si celkem jist, že tě správně ohodnotí i s jedinou, byť ne lichotivou známkou. Pokud bude mít pochybnosti, dá ti vědět. Počítání průměrů je odvěký nešvar žáků… Nakonec stejně rozhodne učitel podle celkového povědomí o žákovi. Tak kliiiid… Hlavně se připravuj stále dál, protože připraveným štěstí přeje. Vzdělání není exaktní věda, jak si politici myslí.

aliendrone

Neboj nic, v zásadě se dá říci, že principiálně podobné problémy teď řeší CELÁ naše společnost, nejen školy. Drž se rady Edisona a učitelku kontaktuj, nejlépe písemně, tak si nejlépe vyjasníš situaci.