annas

Souhlasím s tím, že stres, přemírá pesimismu i špatná nálada mohou ovlivnit růst buněk, Jenže dobrou náladu ovlivňují i některé potraviny, takže vše souvisí s něčím.

Je pravda, že přičiny nemocí jsou psychosomatické. Ale určitě je na vině tedy i špatné stravování, kouření, alkohol atd.

I když je to samozřejmě individuální, záleží na imunitním systému, jehož sídlo je z 90 % ve střevech.

Úsměv a dobrá nálada jsou lékem na všechny neduhy, a prodlužují život.
Kéž by to platilo v každém případě …

Další odpovědi
ivzez

Neshodnu a vadí mi i přehnané „zjednodušování“.

Psychický stav samozřejmě ovlivňuje hodně,
může mít velký význam v prevenci i léčbě všech
nemocí (nejen rakoviny).

Ale sám o sobě rakovinu ani jiné nemoci nezpůsobuje.

John Wick

To určitě ne.Za rakovinu může špatná životospráva.Sice ji dostanou i ti,kteří žijí zdravě,ale je to rozhodně menší procento než ti kteří hřeší.Ovšem,musím se přiznat,že i já žiji nezřízeným životem.Kouřím,sem tam piji (jen pivo) a mám rád bůček.Psychika je ale důležitá,takže jsem skoro pořád v pohodě.

cynique

Ano. Také.

Jukatan

Je honě nemocí, které špatná nálada buď vytváří, nebo aspoň podporuje jejich rozrůstání. Je dokázáno, že naopak dobrá nálada hodně nemocí doslova likviduje. Co se týká přímo rakoviny, mimo nálady na ni působí některé druhy potravin, hlavně oxidanty např. maliny.

lenkasvob

Špatná nálada nemá vliv na délku života ani na rakovinu, to bylo již vědecky dokázáno. Zkracovat život a vyvolávat rakovinu může dlouhodobý stress, například, když se soudíte o peníze jako Altner. Rakovinu vyvolávají kancerogenní látky a také látky mutagenní nebo vytvářející volné kyslíkové radikály.

Krátce po tom, co Denham Harman objevil v roce 1961 volné kyslíkové radikály, začaly být potraviny urychlující stárnutí masivně propagovány v televizi. Dnes si bez nich již nedokážeme představit zdravou výživu.

Které to jsou, napadne vás otázka? To je přece jasné, jsou to potraviny, na které běží reklama a často se probírají na internetu. Bývají předražené, módní, lidé je chtějí a kupují si je i za cenu velkých výdajů, protože se domnívají, že spasí jejich zdraví. Aspoň jednu vám tady vyjmenuju: Ryby, např. tuňáci a nebo vysokosacharidové sušenky.

Přečtěte si článek o potravinách zkracujících život http://stalem­ladi.cz/tucna-strava-puvodce-civilizacnich-chorob-nebo-dlouhovekosti/

děduš

Neshodnu, jen málokdy jsem ve svém dospělejším životě trpěl špatnými náladami (89 let) a přesto mně byl před třemi roky vyoperován zhoubný nádor ledviny.
On to uvedený rozhovor ani neřeší. Ale co plně podporuji je názor, že na léčení či vyléčení má vliv vůle a duševní stav pacienta. Já jsem se tehdy rozhodl, že tu mrchu porazím, vzala mně už tátu a dva mladší bratry. Nebylo mi po operaci často nejlíp, ale nevzdal jsem se. Touha po životě musí být vždycky silnější!

tobby

S tím nemůžu souhlasit. V dubnu mi zemřel zeť na rakovinu, přestože měl vždycky dobré nálady i na rozdávání. Bylo mu 45 let.