panxnotdead

Seznámení s rodiči

Chci se zeptat co mám dělat až se budu seznamovat s rodiči svý holky, jsme spolu přes rok (mě je 16 a jí 15) mám si s nimi podat ruku, jak je oslovovat.. když tak poradte z vlastní zkušenosti, moc vám děkuju

Nejlepší odpověď
mojitek

no samozřejmě že ano.Ruku ale nepodávej ty,počkej až ti jí nabídnou oni. Oslovuj je normálně-paní Nováková,pane Novák atd.Rozhodně jim ale netykej 🙂

Další odpovědi
Alesh

Na tom nic není, z hlediska etikety jsi totiž vlastně v této pozici největší nula, tudíž v podstatě musíš čekat, co se bude dít. Nikomu ruku nenabízíš. Jen ji musíš podat, pokud ti ji rodiče podají, jinak ne. Představit by tě měla přítelkyně. Čili naběhneš, ona řekne něco jako „mami, tati, tohle je můj Ferdinand“, ty uvidíš, jestli ti jdou podat ruku nebo ne. Pokud ano, podáš ji taky a pozdravíš. Pokud ne, tak jen pozdravíš. Úplně stačí: „Dobrý den.“ No, a je dobré se usmívat, být dobře oblečen, navoněn, být přirozený, aby si rodiče řekli: „to si ta naše holka dobře vybrala“. 🙂 Tak hodně štěstí, chlapče. Všechno je jednou poprvé. 😉
Doplňuji:
Jinak tu padají návrhy koupit kytku mamince. Osobně si myslím, že bych spíš tu kytku vynechal. Je ti 16, nejdeš žádat o rumu a ani vlastně nevíš, jak na tebe budou reagovat. Navíc budeš asi dost nervózní z toho předání, takže si myslím, že je to uměle přehnané. Něco jiného by bylo, kdybys byl zkušený borec, co si jde vyloženě „namotat“ maminu. Takhle budeš spíš vypadat jak kožený Lojza. Na kytku se vykašli, kdyžtak pak můžeš nějakou dovalit ke dni matek.

marci1

Být pěkně upravený je samozřejmost. Mamince dívky koupit květiny. Přítelkyně by Vás měla svým rodičům představit, oni by Vám měli nabídnou ruku a Vy ji přijmout. Konverzaci vést v příjemném a pohodovém stylu a samozřejmě nezapomenout na úsměv. Ten udělá na rodiče dívky velký dojem.

celie

Při příchodu slušně pozdrav,podej ruku a představ.Pokud budeš chtít udělat dojem ne maminku,nebylo by na škodu koupit malou kytičku,tím nic nepokazíš.Nechej spíš mluvit rodiče.Určitě budou mít hodně otázek,tak slušně odpovídej.

Damiana

Souhlasím s ostatními, kytku bych nezavrhovala, žádnou ženu tím neurazíš. Hlavně se chovej příjemně a slušně a nepřeháněj to s vizáží. Spíš přirozenost. Možná něco napovídá i tvůj nick, tak aby to nedopadlo takhle…:-)
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/611688/ima­ge.jpg

Alesh: Dobrý překlep:-D Myslím, že kdyby šel žádat o to, co jsi napsal, bylo by to sice značně pankerské, ale domnívám se, že reakce rodičů by byla spíš jasná… Pokud by ovšem Tuzemáku také neholdovali… 😁

Deli

Rad už jsi tu dostal dost, tak jen doplním:

  • hlavně se netvářit „otrava, jsou fakt chytrý, kdy už půjdem?“
  • čisté ruce, čisté ponožky, poděkovat za případné občerstvení
  • neuškodí pochválit jim jejich majetek – decentně, nepřežeň to. Pochval jim pejska, pokud ho mají, pochval zahradu, paní domu pochval rostliny v bytě… Něco z toho, nechval všechno!

Pokud se zeptají na Tvou rodinu, mluv o rodičích hezky a né: Fotr chlastá… 🙂
A buď přirozený a v pohodě. Neukousnou Tě, spíš to ocení.

Můj táta, když šel žádat o ruku mojí mamky, byl pozván na oběd. Seděli u čtvercového stolu, proti mému tátovi můj děda, jedli nudlovou polévku – a tátovi zaskočilo. Budoucího tchána poprskal nudlemi. Mamku si ale vzal a byli spolu 32 let. Ještě když nám to ale po x-té vyprávěl ve svých 60 letech, lehce se při vzpomínce na nudle na tchánově hlavě orosil 🙂

Tak s úsměvem!

Araxis

Teeeda to je asi hodně vážný.Nedělej nic za co by ses styděl ty i tva dívka.Pozdravit a i když by ti rodiče nabidly tykání tak to odmítni.ˇJmenuji se Jirka a chodím s Vaší dcerouˇ No a to je vše.