Nela56

Jak si představujete ideální partnerský vztah ?

Nejlepší odpověď
Drap

Spousta tolerance a harmonie v celém životě. Bohužel, předem to nikdo nedokáže odhadnout.

Další odpovědi
Cvrčák

Kde se partneři navzájem respektují a vzájemně doplňují.

hapiky

Už vidím quentose jaká posouvá zpět otazník!
Nejideálnější vztah je nedělat ho ideálním.

Disraeli

Doplňování, určitá shoda (v názorech), tolerance, podpora, nejlepší důvěra, naprostá upřímnost a vřelost, skvělá komunikace bez pocitu studu, bez předsudků nebo obav ohledně nepochopení a odsouzení z druhé strany, vzájemné respektování a úcta, nejen partneři/manželé a milenci, ale zároveň nejlepší přátelé, vážnost, ale i hašteřivost/šká­dlení a určitý smysl pro humor, romantika, ale i vášnivost a živočišnost. Akceptování druhého takového, jaký je, žádná idealizace. Priorita jeden pro druhého (snad kromě dětí – to už pak prostě celkově rodina na prvním místě). Vzájemné projevování náklonosti, slova, gesta, doteky. Uznat chybu a omluvit se, nebát se toho. Samozřejmě láska a zamilovanost, ale to jsem bral jako samozřejmost.
Nejlíp, když je to partner podle preferencí (vzhledově, charakterově, podle zálib a podobně… ale nemusí to být nezbytností).
To celé se odráží i v žití, každodenním životě, událostech, akcích. Společně si užívat chvíle doma sami (nebo s dětmi), ale občas samozřejmě trávit čas i mimo domova, ať nejsme pořád na jednom místě (kultura, cestování, vzdělávání a podobně).

Ve stylu „mé problémy, trápení a obavy jsou i tvé“ (či lépe: tvé problémy = mé problémy). Samozřejmě sdílení i všeho dobrého a vzájemná pomoc, podpora a zlepčování/po­souvání se v životě.

aliendrone

Ideální partnerský vztah je obdobou ideální kapaliny nebo plynu ve fyzice. Tedy něco TEORETICKÉHO s reálně bezvýznamným PRAKTICKÝM dopadem. :)

Přirozeně jsem ale i tuto problematiku vyřešil (jak jinak, jsem ALIENDRONE ;) :D), je to v zásadě velice lehké. Stačí z partnerského vzahu vyškrtnout pouhé 2 nezdařilé elementy (muže a ženu) a voilá – MÁŠ TO! ;) :D :D