martinpelan

Šel by symbian předělat na android ?

Mám dva mobili na jednom symbian a na druhém android a ptám se šel by ze symbianu předělat soubory a uělat z mobilu android ? jestli mě chápete

Odpovědi
jpau

Takhle to povím…

Android je opensource (nebo nějaký licenční klon os), tzn. teoreticky ti nebrání si ho zkompilovat pro architekturu, co je v telefonu se symbianem. Tzn. ano, teoreticky by to šlo.

Prakticky, nemá smysl to dělat, zřejmě ti nebudou stačit hw prostředky symbiantího telefonu, z nějakou kompilací pro nepoužívané architektury může být obrovský problém (sehnat kompiler, rozchodit kompiler, sehnat tisíc dalších věcí co ti bude chybět) – no a když to všechno dáš, tak zjistíš, že zrovna ten konkrétní typ něčeho co máš brání tomu aby to fungovalo takže to buď děláš celé znova anebo zjistíš, že zrovna pro tento telefon, tohoto výrobce z této série to prostě nejde, i když pro stejný model z předešlé série to šlo atp.

arygnoc

takto to nefunguje, jedná sa o dva rozdielne os.
treba zistiť podporu telefónu (či zvládne daný os) a preinštalovať os.

na tieto veci je dobré myslieť už pri kúpe ďalšieho „múdreho“ produktu.