Kepler

Seberete někdy odpadek a hodíte do koše, případně upozorníte nějaké čuně, že mu něco upadlo?

Však to znáte: vajgly, prázné krabičky od cigaret, PETky…

https://www.fre­epik.com/free-photo/woman-collecting-garbage-black-bag_8971273.htm#pa­ge=7&query=was­te&position=31

Nejlepší odpověď
orwell

To už jsem udělal mnohokrát. Jen s tím upozorňováním musíš opatrně, abys nedostal na budku. Nedávný případ v metru s devadesátiletou stařenkou, co si příliš dovolila, hodně vypovídá o stavu v současné společnosti.

Další odpovědi
da ny

Čuňata neupozorňuji a nevídám.
Nyní u vchodu, na dvorku a v parku, na chodníku občas něco (celé roky) posbírám :) .

zjentek

Vždy. Naposledy včera večer, kdy jsem sesbíral rozsypané odpadky v centru města. Rozsypaná igelitka byla nedaleko popelnic, přímo pod kamerami městské policie. Nejprve jsem jen prošel okolo, ale když jsem se za hodinu/dvě vracel a pořád to tam bylo, nedalo mně to a sesbíral jsem. Nikdo ze strážníků si toho zjevně nevšiml, tak jsem nastoupil já. Je to přirozené, ne každý je hrdina a tuto skutečnost neovlivní ani výkon povolání, když předně selhávají přijímací testy.

aliendrone

Nebudeš mi věřit, ale ANO. Asi tak před 10 lety jsem s tím začal. Pochopitelně jde jen o nahodilé jednání, když takříkajíc „jedu na volnoběh“, jinak si takových věcí nevšímám.

Další problém je v tom, že jsem dost štítivý, takže pokud náhodou nemám pap. kapesníky nebo tak něco, „ekologický počin“ se nekoná (i tak zvedám a do odpadků házím jen PETky a krabky od cigaret. Potravin, vajglů nebo tak něco bych se " jen tak" (pro bono) nedotkl ani v rukavici. Navíc další nutnost je „aby mě u toho nikdo neviděl“, tudíž tak činím převážně pouze v noci. FAKT nwm proč, ale děsně se při tom stydím/je mi trapně (ANO, je mi jasné, že bych měl být na to hrdý, ale vysvětluj to mému egu)! Možná jde o podvědomý strach z toho, aby si mne nedejbože někdo nespletl s „altruistou“ nebo podobným pošukem, čórti znájut. ;) :)

Každopádně by to u mne stálo za hlubší rozbor, sám nwm jak si u sebe podobné jednání vysvětlit (zvláště když z toho pro mě žádné chechtáky či jiná pozitiva nekoukají ani náhodou). :o :o :o

Jinak se do nikoho „nemontuji“ pokud se mne to netýká. Jedinou vyjímkou jsou hnusní čoklíkáři, kteří nechají kálet psa po chodnících, aniž to po nich uklidí. To pak pěním OKAMŽITĚ a počínám si vyloženě hrubě a agresivně. U místních měšťáků jsem v tomto ohledu již známá figura – nejednou byli na mě přivoláni na pomoc (jsem už poměrně známý svojí „nenávistí“ vůči čoklíkářům) , ale zatím to doposud spravilo jen „bububu“ z městské části a pořádkové pokuty. :)

Ale ruku na srdce – ten, kdo žije v hustěji obývané lokaci (tudíž ho nevyhnutelně potkalo „šlápnutí do …“) JISTĚ mé jednání chápe. ;) :D :D

autacek

Od té doby, co města zřídila na každém druhém rohu „skládky“ a odpadky se tak válí, nejen dík jejich přeplnění, ale i skrz lovce pokladů, mnohdy všude, jsem si na život na smetišti tak nějak zvyk.

EKSOT123

Do upozorňování se nehrnu, jen když je to závažnější. Jistě jsem zbabělec. Ale posbíral jsem toho spousty. Kromě toho se tomu snažím věnovat jednou za rok celý den, totiž na Velký Pátek. Dokud to nebýval svátek, brával jsem si na to dovolenou, abych nemusel na takový svátek pracovat. A potěšilo mě, když jsem na zájezdě v Jeruzalémě viděl jednoho ortodoxního Žida také sbírat. Tedy ne že by to byla záležitost náboženská, ale jaksi přirozeně se to nabízí. Za velký průlom považuji, že se do těchto sběracích akcí zapojily školy, snad to tak vydrží.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.