Samovznícení člověka – víte,že to existuje?

Samovznícení člověka pochází z anglického Spontaneous Human Combustion. Jde o jev, kdy začne lidské tělo bez zjevné příčiny hořet. Zajímavostí je, že kromě těl obvykle nic jiného neshoří. Dokonce ani šaty obětí – ty zůstanou nespáleny. Mnoho případů samovznícení člověka se pro jeho paranormalitu ani neuvádí, neboť tento jev odporuje jak chemickým, tak fyzikálním zákonům.

Nejlepší odpověď
ten který je

Mám doma knihu která se zabývá tímto jevem.V této knize je uveden jeden znak který má s těmito případy skoro ve všem společného jmenovatele.Je jím alkoholismus a duševní strádání obětí tohoto zvláštního fenoménu.

Další odpovědi
Terryle

Jo, je to dost děsivej jev a naprosto příšerná představa. Moc zajímavý je, že i tenhle nadpřirozenej oheň musí mít mnohem vyšší teplotu než ten obyčejnej (z obětí zbyde po pár minutách převážně jen zvláštní jemnej popel, kdežto i při spalování v krematoriu po několika hodinách tělo na popel rozhodně nespálíte), ale ani přesto se nerozšíří po bytě, nebo propálí jenom díru vyloženě pod tělem.
Svýho času jsem o tom četla dost. Je i pár případů, kdy to postižení přežili – jedním byl i vysokoškolskej profesor, kterej zničehonic ucítil pálivou bolest na noze, podíval se – a on plamen. Byl to ale vědec, nezazmatkoval a udusil plamen rukama, takže se zachránil s minimálníma popáleninama.
Je na to pár teorií, ale žádná to nevysvětluje přijatelně. Třeba východní filozofie to vysvětlují nabouráním energetické rovnováhy v těle – což by vysvětlovalo, proč oheň vychází jakoby zevnitř těla postiženýho, ne zvenčí.
Čert ví, co za tím může být. A v tomhle případě ani ten čert myslím není moc nadsázka… :o/

vecernice

No právě-nic není bez příčiny.Z trochou nadsázky bych řekla,ža bych to prvně chtěla vidět a pak bych tomu věřila více.Prostě bych potřebovala nějaký důkaz.

venkovan

Na nějakém pořadu jako je Discovery, Spektrum apod., byl pořad o tomto jevu. Vesměs došli k názoru, že zpravidla samovznícení těla má svůj vnější podnět – třeba začátek v hoření prostěradla a potom plamen živí sádlo / tuk z těla „ohřívaného těla“ a přitom hoření je pomalé, že okolní předměty někdy oheň nezasáhne.
Nicméně kdo má žilách spolu s alkoholem i trochu krve mohl by sebe dávat větší pozor.
Druhá otázka je, zda si tím nějak nadměrně zatěžovat hlavu – třeba jsem nesylšel, zda není nějaká spojitost, že nemocné tělo v některém případě třeba produkuje aceton apod.

KdoSiOdJinud

a nepadaji pri tom z oblohy sledi 🙂 ??? Vím jen o samovznícení starosty Varsavy roku 1546

anonym

Určitě bych to vidět nechtěl.
Důkaz typu „na vlastní oči“?
Že existuje třeba! Sev.pól – to vím celkem bezpečně a vidět jej nemusím.

Terryle

Asi tak… jsou věci, kterej budu mileráda věřit – už jen proto, aby mi někdy nebylo náhodou dokázáno, že FAKT existujou…
Něco takovýhohle vidět, to musí bejt o zdravej rozum.